تمهید ۱۰۰ برنامه همزمان با هفته کتاب در کانون پرورش فکری آذربایجان‌غربی

ارومیه - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با هفته کتاب، ۱۰۰ برنامه ویژه در ۲۶ محور ویژه کودکان و نوجوانان در استان اجرا می‌شود.

جواد زاهدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این برنامه ها شامل برگزاری کارگاه‌ها و مسابقه های کتابخوانی، نقد کتاب، نمایشگاه و آیین آشنایی با کتاب است.

وی اضافه کرد: کارگاه‌های «چگونه کتابخوان شویم»، مسابقه عکس با سوژه ثبت لحظات مطالعه کودکان، نمایشگاه آثار برتر، مراسم کتابخوانی با موضوع «یک کتاب، یک خاطره»، اهدای کتاب در مساجد به کودکان از طرف کانون، قدردانی از نویسندگان کوچک در مراکز مختلف کانون، دیدار کودکان علاقه‌مند با نویسندگان کودک در قالب برنامه های «به صرف کتاب»، برگزاری جلسات نقد کتاب، ایستگاه کتابخوانی «لحظه هایم با کتاب»، نامه کودکان و نوجوانان به نویسندگان در راستای تسهیل رابطه بین کودکان و نویسندگان کودک، برگزاری جشن کتاب، بازدید از انتشارات و چاپخانه‌ها و آشنایی با فعالیت و نحوه تولید کتاب و برگزاری نمایشگاه‌های کتاب با تخفیف از جمله برنامه های تمهید شده در استان به شمار می رود.

وی از ساخت عروسک شخصیت های کتاب کودک و نوجوان و اجرای نمایش عروسکی در آذربایجان غربی خبر داد و بیان کرد: علاوه بر کودکان، برنامه ویژه «به صرف کتاب» با محوریت والدین همزمان با هفته کتاب در مرکز ارومیه اجرا می شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی افزود: در این هفته، پیک امید در یکی از روستاهای قره ضیاء الدین و سیلوانای ارومیه فعال می شود.

زاهدی همچنین با اشاره به میزبانی قصه گویان برتر پنج استان کشور در ارومیه اضافه کرد: جشنواره منطقه ای قصه گویی با حضور منتخبان استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین طی روزهای ۲۵ و ۲۶ آبان ماه جاری برگزار می شود.

وی بیان کرد: حضور در این جشنواره یرای عموم آزاد است و دانش آموزان می توانند در آن به صورت رایگان حضور یابند.

وی از حضور ۴۳۸ هزار کودک و نوجوان در فعالیت‌های کانون طی هفت ماه نخست سال جاری خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۲۲ هزار عضو، جدید هستند.

هفته کتاب امسال از ۲۳ آبان شروع خواهد شد و تا اول آذرماه ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha