۱۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۰
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83547359
۰ نفر

برچسب‌ها

احداث سیل‌بند شهر بافت را از خطر سیلاب نجات می‌دهد

کرمان - ایرنا - فرماندار بافت گفت: این شهر در مسیر سیلاب و در خطر بارندگی‌های فصلی قرار دارد و ایجاد سیل‌بند خاکی بطول پنج کیلومتر، ارتفاع ۳.۵ متر و بستر ۱۰ متر بالای شهر بافت اقدامی بزرگ در حوزه عمرانی بوده که این شهر کوهستانی را مقابل سیل نجات می‌دهد.

فتحلی حمزه‌جواران روز شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان کرمان افزود: عملیات اجرایی این طرح با اعتبارات دولتی سال‌ها بطول می‌انجامید اما با همدلی فرمانداری بافت و دستگاه‌های اجرایی این سیل‌بند را احداث کردیم که از تمامی شهرک‌های این شهرستان در برابر خطر سیل محافظت می‌کند.

وی اظهار داشت: برگزاری نشست‌هایی در حوزه قضایی و تشکیلات اجرایی می‌تواند برای مدیریت بحران و حفاظت از جان مردم موثر واقع شود.

فرماندار بافت گفت: پارک ملی خبر و جنگل‌های انبوه بافت بنا به سابقه، ظرفیت آتش‌سوزی دارند و عشایر می‌توانند علوفه را از مراتع جمع‌آوری و جلوی آتش‌سوزی را بگیرند لذا مناطق قرق در اختیار عشایر قرار گیرد تا آنان مراقبت خود کنند.

وی با اشاره به ضرورت جذب اعتبارات برای شهرستان بافت گفت: سرمازدگی و کرم خراط محصول گردوی شهرستان بافت را از بین برده و معیشت این شهرستان را به مخاطره انداخته و نیاز به ورود استانداری کرمان به این بخش وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =