تخریب ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در زلزله آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی گفت: زمین لرزه بامداد جمعه گذشته در میانه به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی روستایی خسارت وارد کرده است.

محمدباقر هنربر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: یک هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی در ۴۰ روستای شهرستان میانه و ۶۰۰ خانه در ۲۰ روستای شهرستان سراب در این حادثه تخریب شده است.
وی افزود : تاکنون حدود یک هزار خانواده در این دو شهرستان اسکان موقت شده اند.
مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی با اشاره به ثبت ۲۲۸ پس لرزه تا ساعت ۶ صبح امروز، از اهالی این مناطق خواست تا عادی شدن شرایط در بیرون از خانه ها حضور داشته باشند و موارد ایمنی را رعایت کنند.
به گفته هنربر، جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان عصر امروز با حضور روسای سازمان های مدیریت بحران، جمعیت هلال احمر و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور برای بررسی آخرین وضعیت مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی تشکیل می شود.

به گزارش ایرنا، زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد دیروز (جمعه) حوالی شهر ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند.

این زلزله تاکنون ۷ کشته و بیش از ۵۰۰ مصدوم داشته که بیشتر مصدومان به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شده اند و ۲۸ نفر از این تعداد در بیمارستان های میانه، تبریز و سراب بستری هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =