۱۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۱
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83547332
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۹ درصد موجودی انبارهای هلال‌احمر کرمان خالی است

کرمان - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان گفت: ۹۹ درصد انبارهای این جمعیت در استان اکنون خالی و تنها یک درصد موجودی کالا وجود دارد لذا باید موجودی این انبارها را با شرایط دولت مدیریت کنیم.

به گزارش ایرنا، رضا فلاح روز شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استانداری کرمان افزود: روش کار جمعیت هلال احمر اینگونه  است که در صورت وقوع حادثه در روز و هفته نخست کمبودها جبران می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

وی با اشاره به زلزله سال گذشته کوهبنان گفت: ۲۵۰ چادر در روز نخست به سه هزار دستگاه رسید و استان‌های مجاور حین حادثه کمبودها را جبران می کنند.

در زمان زلزله کوهبنان، آمار دقیقی از شهرستان‌ها نداشتیم و طرح عملیاتی انجام شد که هزینه بسیاری بر ما تحمیل کرد لذا جمعیت هلال احمر نیاز به اطلاعاتی در زمینه تعداد روستاها، دهیاران، آدرس و شماره تماس‌ها برای سهولت دسترسی دارد.

باید آمار خودروهای سنگین و غیر سنگین و زمین های خالی برای ایجاد اردوگاه، آمار جمعیت شهرستان و انبارها، بیمارستان‌ها، نانوایی‌ها، فاصله تا شهرستان ها، وضعیت جاده‌ها و میزان امکانات معین هر منطقه را ارزیابی و در اختیار این جمعیت قرار گیرد که در صورت اتفاق بتواند امدادرسانی مطلوب داشته باشد و امکانات هدر نرود اما برخی شهرستانها این آمار را محرمانه دانستند. 

کارت هوشمند پوشش حوادث و توزیع خوار و بار برای سهولت دسترسی به انبار در راستای خدمات رسانی الکترونیک راه اندازی شده و این کارت به هر فردی داده و در زمان استفاده از امکانات در سیستم ثبت می شود.

وی با اشاره به سیل اخیر سال گذشته گفت: عشایر در پنج نقطه موجود هستند که به تذکرات فرمانداران توجه نمی کنند و در مسیر سیل چادر می زنند که در زمان حادثه سال گذشته ۵۰۰ چادر بین آنان توزیع شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =