گشایشی در آزادی مسعود سلیمانی حاصل نشده است

تهران- ایرنا- قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل در مورد وضعیت دانشمند ایرانی بازداشت شده در آمریکا گفت: تا این لحظه گشایشی در آزادی مسعود سلیمانی حاصل نشده و همراهی سیستم قضایی آمریکا در این زمینه ضعیف است.

مسعود سلیمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس مهر ماه سال گذشته برای گذراندن یک فرصت مطالعاتی وارد آمریکا شد، اما توسط پلیس اف بی آی آمریکا دستگیر شد.
وی هم اکنون در زندان دیتون جورجیا در ایالت آتلانتای آمریکا به سر می برد؛ سلیمانی استاد تمام دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس در رشته هماتولوژی و جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان از حیث استنادات علمی در مجلات معتبر جهان است.
حسین سالار آملی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره آخرین وضعیت بازداشت شده دانشگاه تربیت مدرس در زندان آمریکا اظهار داشت: با وجود تلاش های وزارتخانه های امور خارجه و علوم، تحقیقات و فناوری هنوز هیچ خبر مشخصی دریافت نشده است که بتوان بر آن اساس تجزیه و تحلیل یا اطلاع رسانی جدید انجام داد.
وی افزود: پیگیری های قبلی ادامه دارد که امید است نتیجه بخش باشد.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در این باره که آیا سلیمانی تاکنون وکیلی داشته یا خیر گفت: همراهی سیستم قضایی آمریکا در این زمینه بسیار ضعیف است و چارچوب اصولی را رعایت نمی کنند، به همین خاطر فراز و نشیب ها و مشکلاتی داریم.
سالار آملی درباره اطلاع از آخرین وضعیت جسمی تاکید کرد: در مجموع آن مواردی که از یک سیستم قضایی مدعی حقوق بشری از آمریکا انتظار می رود، دیده نمی شود و مسعود سلیمانی از داشتن حداقل های حقوقی خود محروم است که امید است به این حقوق دسترسی پیدا کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =