منافع کلان کشور در رویکرد به FATF مدنظر باشد

ساوه - ایرنا- نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: منافع کشور در تعیین تکلیف شفافیت مالی (FATF) باید مدنظر باشد زیرا نپذیرفتن آن مراودات بانکی را حتی با کشورهای دوست و همسایه دچار اختلال می‌کند.

«محمدرضا منصوری» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: باید از مباحث بی ثمر جناحی در این زمینه عبور کنیم و سران سه قوه همراه با دیگر بزرگان کشور در این خصوص بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

وی اظهار داشت:تصویب لایحه‌های مربوط  FATF به معنای انتخاب بین بد و بدتر است و نیاز است که تصمیمی کارشناسانه و بر اساس خرد جمعی همراه با توجیه افکار عمومی در این زمینه اتخاذ شود.
منصوری گفت: هر تصمیمی که گرفته شود لازم است جناح ها و گروه‌های سیاسی کشور از آن حمایت کنند و از تحریک مردم و دامن زدن به احتلافات داخلی بپرهیزند.
 وی در عین حال افزود: تصویب این لایحه‌ها به معنای شکل‌گیری مدینه فاضله در درون کشور نیست زیرا غرب هیچ وقت برای ما قابل اعتماد نبوده است.
منصوری ادامه داد: آمریکا همواره دشمن ماست و در طول این سال‌ها با اعمال تحریم‌های بی‌شمار علیه کشور، فشار زیادی بر مردم  و تامین مایحتاج اولیه آنان وارد کرده است.
وی  گفت:  لوایح مربوط به FATF در هر صورت (تصویب یا عدم تصویب) می تواند مضراتی برای کشور به همراه داشته باشد بنابراین روشنگری افکار عمومی کشور و تصمیم بر مبنای خردجمعی و هم افزایی میان جناح های سیاسی نقشی مهم و حیاتی در این بین دارد.

 اف‌ای‌تی‌اف یا گروه ویژه اقدامات مالی یک سازمان بیندولتی است که سیاست‌ و استانداردهای مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم را وضع و ارتقا می‌دهد.

این سازمان در سال ١٩٨٩ تاسیس شده و مقر آن در پاریس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =