۱۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83547281
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هفته سوم اعتراضات؛ مفتی لبنان تشکیل دولت نجات ملی را خواستار شد

بیروت - ایرنا - مفتی لبنان گفت: زمان تشکیل "دولت نجات ملی" با حضور افراد شایسته و متخصص فرا رسیده است و باید هرچه زودتر اصلاحات اقتصادی پیشنهادی "سعد حریری" نخست وزیر مستعفی لبنان برای پیشبرد امور، اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، شیخ "عبداللطیف دریان" امروز (شنبه) در پیامی به مردم لبنان به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص)، تجمعات و تظاهرات مردمی را تابلوی تمام نمای ملی توصیف کرد که ملت لبنان به ویژه جوانان آن را ترسیم کرده اند و در تاریخ کشور چنین حرکت سراسری از شمال تا جنوب و در تمام مناطق آن بی سابقه است.

وی  افزود: اکنون صدای وحدت لبنان و آزادی و هم زیستی مشترک در کشور را می شنویم و جوانان لبنانی با سر دادن فریاد خود، بر ارزش هایی مانند پایبندی به عدالت، برابری و برادری ملی، تسامح و گفت و گو، همبستگی اجتماعی و انسانی و نیز پرهیز از خشونت و سلطه جویی تاکید کردند.

شیخ دریان اضافه کرد: مردم با طرح مطالبات خود تشکیل دولتی مبتنی بر اصول حق و قانون به دور از طایفه گرایی مذهبی و منطقه ای را که موجب تفرقه و وابستگی کشور شده، خواستارند.

مفتی لبنان تاکید کرد: تشکیل یک دولت قانونی مقتدر و عادل که مساوات و برادری بین همه را راعایت کند، نیازمند حضور افراد صالح و متخصص و شایسته است که منافع مردم و منافع عالی کشور را بر منافع شخصی اولویت دهند؛ کسانی که در حد اداره امور لبنان و حفظ عزت مردم و آبادانی کشور با سیاست سروکار داشته باشند.

وی تاکید کرد: لبنانی ها از سیاست خسته شده اند؛ سیاست آنان را متفرق و دچار دسته بندی کرده، از همین رو زمان آن رسیده که به خواسته های مردم به دور از طایفه گرایی و وابستگی های حزبی و منطقه ای پاسخ داده شود. زمان آن رسیده که ملت اعتماد خود را به دولت و نهادهای قانونی و اداری بازیابد و اکنون پس از تکاپوی مردمی زمینه برای آغاز اصلاحات و تشکیل دولت نجات ملی بدون درنگ و تاخیر فراهم شده است.

لبنان در هفته های اخیر شاهد حضور گسترده مردم در اعتراض به وضعیت اقتصادی و فساد مالی در خیابانها بوده است .

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =