۱۹ آبان ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۵
کد خبرنگار: 2169
کد خبر: 83547273
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش ۶۳ درصدی بارندگی در آذربایجان‌غربی

مهاباد - ایرنا - رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: امسال به طور میانگین ۲۱.۱ میلی‌متر بارش در آذربایجان‌غربی ثبت شده که در مقایسه با میانگین بارش‌های سال قبل ۶۳ درصد کاهش دارد.

اردلان محمدپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته تا ۱۸ آبان‌ماه ۵۶.۴ میلی‌متر بارندگی در استان ثبت شده بود که بارش‌های امسال ۳۵.۳ میلی‌متر در مقایسه با پارسال کمتر شده و در مقایسه با ۴۰.۸ میلی‌متر میانگین بارندگی بلندمدت (نرمال) نیز ۴۸ درصد کاهش را نشان می دهد.

وی افزود: در سال آبی جاری شوط با ۱۰.۲ میلی‌متر بارندگی، کم‌بارش‌ترین  شاهین دژ با ۴۵ میلی متر پربارش ترین شهرهای آذربایجان غربی بودند.

وی در خصوص میزان بارش‌ها در ارومیه نیز گفت: در سال آبی جاری ۲۲.۵ میلی‌متر بارندگی در ارومیه به ثبت رسیده که در مقایسه با ۵۶.۴ میلی‌متر بارش سال قبل ۶۰ درصد و در مقایسه با ۴۸ میلی‌متر بارندگی بلندمدت نیز ۵۰ درصد کاهش یافته است.

رییس اداره هواشناسی مهاباد درباره بارش‌های این شهر نیز اظهار داشت: ۲۱ میلی‌متر بارندگی نیز در سال آبی جااری در این منطقه ثبت شده که ۶۲ درصد کمتر از بارش‌های سال گذشته و ۵۶ درصد کمتر از بارش‌های این شهرستان در میانگین بلندمدت است.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال غربی کشور بوده که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

آب و هوای این آذربایجان‌غربی سرد و کوهستانی بوده و بارش‌ها در این استان از آبان ماه شروع و تا اوایل خرداد هر سال تداوم خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =