۱۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۷
کد خبرنگار: 760
کد خبر: 83547244
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هشدار حزب جمعیت علمای اسلام درباره اغتشاش در پاکستان

تهران- ایرنا- ده ها هزار تن از طرفداران "مولانا فضل الرحمن"، ‌ رهبر حزب جمعیت علمای اسلام پاکستان، که برای برکناری نخست وزیر این کشور در اسلام آباد تجمع کرده اند، هشدار دادند، ‌ در صورتی که مطالبات شان تامین نشود، کشور دچار اغتشاش خواهد شد.

 روزنامه دان روز شنبه نوشت، ‌ معترضان به سیاست های عمران خان که هفته پیش در قالب طرح ابتکاری "راهپیمایی آزادی"‌ مولانا فضل الرحمن، از سند به لاهور و در نهایت، ‌ پنجشنبه(۹ آبان) وارد اسلام آباد شدند، ‌ همچنان بر مطالبات خود پافشاری می کنند و خواستار استعفای نخست وزیر هستند.  

فضل الرحمن که جمعه(۱۰ آبان) در اجتماع مخالفان عمران خان در اسلام آباد به نخست وزیر ۴۸ ساعت مهلت داد تا استعفا کند، پس از اتمام این ضرب الاجل اعلام کرد، کمیته رهبری پس از گفت وگو با تیم مذاکره دولت در این باره تصمیم خواهد گرفت.

احزاب مخالف دولت پاکستان دوشنبه پیش در نشستی تحت نام "کنفرانس همه احزاب" در محل سکونت فضل الرحمن به رایزنی درباره اقدام بعدی راهپیمایی آزادی پرداختند.

رهبران احزاب مخالف پاکستان پس از پایان این کنفرانس با تیم مذاکره دولت به گفت وگو نشستند.

تیم مذاکره دولت سه شنبه به منظور گفت وگو درباره اقدام بعدی در برابر راهپیمایی آزادی، با عمران خان دیدار کرد.  

از پنجشنبه پیش تاکنون که طرفداران فضل الرحمن در اسلام آباد گرد آمدند و خواستار برکناری "عمران خان"‌ شدند، تدابیر امنیتی در پایتخت تشدید، رفت و آمد در منطقه محل استقرار اداره های دولتی و دیپلماتیک ممنوع و مسیرها با کانتینرهای باربری مسدود شده است.

این اعتراضات در پایتخت پاکستان، اولین چالش منسجم مخالفان برای عمران خان است که با وعده خاتمه فساد در کشور، موفق به پیروزی در انتخابات سال گذشته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =