۱۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۹
کد خبرنگار: 1010
کد خبر: 83547214
۰ نفر

برچسب‌ها

تصادف‌ منجر به فوت در کاشان ۲۴ درصد کاهش یافت

کاشان- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان گفت: تصادف‌های رانندگی برون شهری منجر به فوت از ابتدای سال‌جاری تا کنون به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد در این شهرستان کاهش یافته است.

علیرضا چله‌دوان روز شنبه در نشست شورای ترافیک این شهرستان بدون اشاره به جزییات آمارها افزود: شمار افراد فوتی نیز در این بازه زمانی ۴۵ درصد کاهش داشته است.

وی تاثیر اقدام‌های انجام شده مجموعه ترافیکی شهرستان کاشان به ویژه در حوزه آزادراه‌ها را در کاهش تصادف‌ها مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: نظارت‌های مستمر پلیس راه، ایجاد ایستگاه‌های سلامت و همچنین حذف نقاط حادثه‌خیز از مهم‌ترین علت‌های کاهش تصادف‌های برون شهری بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان عامل انسانی، وسیله نقلیه و وضعیت جاده و محیط را سه عامل‌ مهم در بروز تصادف‌ها برشمرد و اضافه کرد: مانند سایر نقاط کشور در این شهرستان نیز بیشترین تصادف‌های جاده‌ای از عامل انسانی نشات می‌گیرد که می‌توانیم با آموزش راننده‌ها و ارتقای سطح فرهنگ ترافیک، از بروز بسیاری از حادثه‌ها پیشگیری کنیم.

وی همچنین تصریح کرد: سهم زیادی از تصادف‌ها در حوزه درون شهری مربوط به موتورسیکلت‌سوران است که باید با هدف ارتقای سطح فرهنگ ترافیک و آگاهی از قوانین، تا پایان سال‌جاری همایش‌هایی از سوی شهرداری کاشان با همکاری پلیس راهور برای آنها برگزار شود.

چله‌دوان در ادامه سرعت‌بخشی به عملیات ایمن‌سازی کامل مسیرهای جایگزین زیرگذر بلوار شهید خادمی_ قطب راوندی به ویژه حکمت ۶۹، تقاطع بلوار شهدای نوش‌آباد و بلوار شهید علی‌تبار از سوی شهرداری کاشان را مورد تاکید قرار داد و همکاری شهروندان در این زمینه را خواستار شد.

۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه همسنگ در شهرستان کاشان وجود دارد که یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر آن راه اصلی و فرعی درجه یک، ۴۰۰ کیلومتر آزادراه و ۶۰۰ کیلومتر نیز راه روستایی و فرعی است.

شهرستان ۳۶۵ هزار نفری کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =