فینال با ماتادورها؛ ساحلی‌بازان در چهارمین فینال به هت‌تریک می‌اندیشند

تهران- ایرنا- تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در چهارمین حضور خود در فینال جام بین قاره‌ای به دنبال سومین قهرمانی و تاریخ‌سازی در این مسابقات است.

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران امشب از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه به وقت تهران در فینال رقابت‌های جام بین قاره‌ای ۲۰۱۹ به مصاف اسپانیا خواهد رفت تا تکلیف قهرمان نهمین دوره این مسابقات مشخص شود.

مسیر صعود ساحلی‌بازان تا چهارمین فینال

ساحلی‌بازان ایران برای چهارمین بار در هفتمین حضور خود موفق شده‌اند راهی دیدار پایانی شوند. آنها برای رسیدن به این مرحله مسیر دشواری را پیمودند. شاگردان عباس هاشم‌پور در گروه دوم کار خود را با برد هفت بر چهار در برابر مکزیک آغاز کردند. آنها در دومین مسابقه با حساب پنج بر سه از سد مصر گذشتند و صعود خود را به مرحله بعد قطعی کردند. حریف بعدی ساحلی‌بازان، روسیه قدرتمند بود. جایی که شاگردان هاشم‌پور بعد از تساوی سه بر سه، در ضربات پنالتی با نتیجه پنج بر چهار به برتری رسیدند و به عنوان سرگروه راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شدند. حریف بعدی اماراتِ میزبان بود. تلاش ۲ تیم در وقت‌های عادی و اضافه به تساوی یک بر یک منجر شد و این بارهم سفیدپوشان در ضربات پنالتی موفق بودند و با نتیجه چهار بر سه به برتری رسیدند تا راهی دیدار نهایی شوند.

کار بزرگ حریف ایران برای رسیدن به اولین فینال

در سوی مقابل اسپانیا در دومین حضور خود پیشرفت خیره‌کننده‌ای داشت. آنها که در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار به مسابقات بین قاره‌ای آمده بودند در همان دور گروهی کنار رفتند و در بین هشت تیم مقام ششم را به خود اختصاص دادند. با این حال در رقابت‌های ۲۰۱۹، لاروخا نمایش فوق‌العاده‌ای داشت. آنها مانند ایران، امارات را در ضربات پنالتی شکست دادند. سپس با حساب سه بر ۲ از سد قهرمان‌ آسیا یعنی ژاپن گذشتند و در پایان با نتیجه هشت بر هفت مغلوب ایتالیا شدند ولی با چهار امتیاز در صدر جدول گروه اول قرار گرفتند و به نیمه‌نهایی رسیدند. ماتادورها برای فینالیست شدن کار بزرگی انجام دادند و روسیه مدعی را با نتیجه چهار بر ۲ شکست دادند تا برای اولین بار به دیدار پایانی برسند و مدال نقره خود را قطعی کنند. آنها سومین دیدار خود مقابل نمایندگان آسیا در این دوره از مسابقات را انجام می‌دهند.

ما پرافتخارترین می‌شویم یا اسپانیا چهارمین قهرمان؟

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران همانگونه که اشاره شد چهارمین حضور خود در فینال را تجربه می‌کند. ملی‌پوشان در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۸ با نتایج چهار بر سه و چهار بر ۲ روسیه را شکست دادند و تنها در سال ۲۰۱۶ بود که در مصاف با برزیل باخت ۶ بر ۲ نصیب پابرهنههای وطنی شد. حال باید دید در این دیدار چه اتفاقی رخ می‌دهد. شاگردان هاشمپور در صورت پیروزی می‌توانند مانند برزیل و روسیه به سومین مقام قهرمانی خود دست پیدا کنند و در کنار آنها پرافتخارترین تیم مسابقات از لحاظ کسب مقام اولی شوند. اما در صورتی که اسپانیا برنده این رقابت شود، این تیم به چهارمین قهرمان تمام ادوار تبدیل خواهد شد.

جای خالی آقای گل و غیبت احتمالی کاپیتان

مهم‌ترین غایب ایران در دیدار فینال امیرحسین اکبری است. بازیکنی که در بازی برابر روسیه از ناحیه آرنج دست چپ دچار شکستگی شد و ادامه مسابقات را از دست داد. اکبری با پنج گل زده بهترین گلزن تیم ملی فوتبال ساحلی در این مسابقات بود. محمد احمدزاده کاپیتان ۲ گله ایران نیز بازی برابر امارات را به دلیل آنفولانزا از دست داد و حضورش در مسابقه فینال نیز در هالهای از ابهام قرار دارد. به جز او محمد معصومی‌زاده و محمدعلی مختاری دیگر ۲ گله‌های ایران هستند. کیانی، میرشکاری و بهزادپور هم یک گله هستند. بازیکن روسیه نیز یک گل به خودی برای ایران به ثمر رسانده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =