احتیاط ژاپن در مورد پیوستن به ائتلاف آمریکا در تنگه هرمز

پکن- ایرنا- تلویزیون دولتی ژاپن گزارش کرد توکیو قصد دارد پیرامون همکاری با ائتلاف ایجاد شده تحت رهبری آمریکا برای حفاظت از کشتیرانی در تنگه هرمز با رعایت دقت و احتیاط و با در نظر گرفتن حفظ روابط خود با ایران عمل کند.

"ان.اچ.کی" روز شنبه گزارش کرد دولت ژاپن قصد دارد پیرامون همکاری با ائتلاف ایجاد شده تحت رهبری آمریکا برای حفاظت از کشتیرانی در تنگه هرمز، با دقت با کشورهایی از قبیل عمان هماهنگی کند دولت ژاپن می خواهد در عین حال روابط خود با ایران را نیز مد نظر قرار دهد.

گزارش می افزاید ارتش آمریکا روز پنجشنبه گشایش یک مرکز فرماندهی این ائتلاف در بحرین را اعلام کرد هدف آمریکا افزایش نظارت در تنگه هرمز، خلیج عمان و دیگر آبراه های کلیدی در خاورمیانه است.

ژاپن اعزام نیروهای دفاع از خود به این منطقه بدون پیوستن به این ائتلاف را درنظر دارد در صورتی که این نیروها اعزام شوند ژاپن قصد دارد به شیوه های دیگری از قبیل سهیم شدن اطلاعات با این ائتلاف همکاری کند.

یک ناوشکن و دو هواپیمای گشتی نیروهای دفاع از خود ژاپن، برای مقابله با دزدی های دریایی در آب های ساحلی سومالی، در حال حاضر در جیبوتی در شرق آفریقا مستقر هستند.

وزرات دفاع ژاپن در نظر دارد از یکی از این هواپیماهای گشتی برای گرد آوری اطلاعات در خاورمیانه استفاده کند و یک ناوشکن دیگر را برای این ماموریت جدید اعزام کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =