وزیر دفاع هند: دهلی نو تسلیم فشار های آمریکا نخواهد شد

دهلی نو-ایرنا- راجنات سینگ وزیر دفاع هند اعلام کرد که دهلی نو مصمم به گسترش روابط دفاعی و نظامی با روسیه است و در این خصوص تسلیم هیچگونه فشار آمریکا نخواهد شد.

نشریه " اوراسیا تایمز" روز شنبه نوشت: این اظهارات وزیر دفاع هند در طول سفر وی به روسیه و دیدار او از مرکز ساخت سامانه موشکی اس ۴۰۰ منتشر شد.

یک مقام در وزارت دفاع هند اعلام کرد که سفر راجنات سینگ به روسیه اهمیت دارد و نشان دهنده عدم تغییر موضع هند در مقابل روابط نظامی با روسیه با توجه به فشار های آمریکا است.

یک مقام هندی گفت: دهلی نو علاقه مند به گسترش همکاری ها با روسیه با وجود خطر تحریم های آمریکا علیه صنعت دفاعی هند است.

هفته گذشته هند از روسیه درخواست کرد تا روند تحویل سامانه موشکی اس ۴۰۰ را تسریع بخشد.

به گفته مقامات هندی، دهلی نو اولین پرداخت هند به روسیه به ارزش ۹۰۰ را  برای سامانه موشکی اس ۴۰۰ پرداخت کرده است.

هند و روسیه در یکی از بزرگ ترین قرارداد های نظامی خود، در سال ۲۰۱۷، قرارداد خرید ۵ سامانه موشکی اس ۴۰۰ به ارزش ۵.۲ میلیارد دلار را امضا کردند.

روسیه اعلام کرده است که با وجود تهدید های آمریکا، مسکو تا سال ۲۰۲۳ این سامانه موشکی را به هند تحویل خواهد داد.

آمریکا چندین بار اعلام کرده است که کشورهایی که به انجام این قراردادهای مهم با روسیه بپردازند، شامل تحریم های آمریکا خواهند شد و هند نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.

سال ۲۰۱۷، ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قانونی به نام 'مبارزه با مخالفان آمریکا از طریق تحریم' یا 'کاتسا' امضا کرد که بر اساس آن روسیه، ایران و کره شمالی شامل تحریم های واشنگتن شدند. بند 231 قانون کاتسا، کشورهایی که دارای قرادادهای مهم با بخش های دفاعی و امنیت روسی هستند، واجد شرایط تحریم از سوی آمریکا خواهند بود.

روسیه یکی از بزرگ ترین تامین کنندگان نظامی هند محسوب می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha