گرایی: انگیزه زیادی برای طلای امیدهای جهان داشتم

تهران - ایرنا - دارنده مدال طلای پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان گفت: بعد از اینکه به دلیل مصدومیت پیکارهای کشتی قهرمانی بزرگسالان سال ۲۰۱۹ جهان در قزاقستان را از دست دادم برای کسب مدال طلای در امیدهای جهان انگیزه زیادی داشتم.

«محمدرضا گرایی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش از پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان جهان قرار بود که من به قزاقستان بروم اما از مسابقات جا ماندم و خدا را شکر که توانستم در پیکارهای زیر ۲۳ سال جهان با کسب مدال طلا نتیجه قابل قبولی بگیرم.

وی اظهار داشت: البته برای حضور در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان از ناحیه چشم به شدت مصدوم شده بودم و سه روز قبل از مسابقات نیز جراحی کرده بودم.

دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در خصوص اینکه بعد از خط خوردن نامش برای حضور در مسابقه‌های قهرمانی بزرگسالان جهان به حالت قهر اردو را ترک کرده بود؟ گفت: اینگونه نبود، بلکه در آن مقطع به دلیل آسیب‌دیدگی پیکارهای جهانی را از دست دادم و برای مداوا و انجام فیزیوتراپی باید به خارج از اردو می‌رفتم.

فرنگی‌کار شیرازی تیم ملی ادامه داد: سطح مسابقه‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان بسیار بالا بود به گونه‌ای که ۲ قهرمان امسال و سال گذشته جهانی بزرگسالان نیز حضور داشتند و قرعه من نیز در وزن ۷۲ کیلوگرم بسیار سخت بود. در دور نخست «چنگیز ارسلان» قهرمان سال گذشته گذشته امیدهای جهان از ترکیه را شکست دادم و بعد از آن نماینده روسیه «ماگومد یاربیلوف» دارنده ۲ مدال طلای جوانان جهان را از پیش رو بردشتم و در ادامه «راماز زوئیدزه» دارنده ۳ مدال طلای جوانان جهان و دو مدال طلای امیدهای جهان را شکست دادم و در ادامه با پیروزی مقابل نمایندگان اوکراین و جمهوری آذربایجان مدال طلا گرفتم.

وی در خصوص حضور در اردوی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: اردوی تیم ملی آغاز شده اما به دلیل آنکه تازه از پیکارهای جهانی به کشور بازگشته‌ایم در حال استراحت هستم و البته در لیگ برتر نیز عضو تیم ایران مال هستم.

دارنده مدال طلای امیدهای جهان در خصوص برنامه خود گفت: با صلاحدید کادرفنی و مشورتی که با کارشناسان انجام داده‌ام، با توجه به اینکه وزن ۷۲ کیلوگرم المپیکی نیست برای اینکه شانس حضور در این بازی‌ها را داشته باشم به وزن ۶۷ کیلوگرم خواهم آمد.

گرایی در عین حال تصریح کرد: البته جام جهانی کشتی فرنگی سال ۲۰۱۹ روزهای هفتم و هشتم آذرماه امسال در تهران و به میزبانی کشورمان برگزار خواهد شد و به دلیل اهمیت این مسابقات و اهمیت کسب عنوان قهرمانی برای تیم ملی کشورمان در وزن ۷۲ کیلوگرم برای تیم ملی به روی تشک خواهم رفت و بعد از آن در وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی خواهم گرفت.  

وی بیان داشت: البته سال گذشته هم در وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی می‌گرفتم و حتی در بازی‌های آسیایی نیز به مدال برنز دست یافتم.

گرایی که برادر کوچکتر «محمدعلی گرایی» دیگر ملی‌پوش کشتی فرنگی کشورمان است در خصوص رقابت با برادرش گفت: البته ما در یک وزن نیستیم اما حضور او همیشه برای من انگیزه بخش است و در کشتی‌هایی که می‌گیریم در حد تمرین است و با این وجود او در تمرینات نیز به هیچکس رحم نمی‌کند حتی به من.

وی در خصوص شکست ناباورانه برادرش در پیکارهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان مقابل حریف سوئدی، گفت: قضاوت داوری به گونه‌ای بود که او تمرکزش را از دست داد و نتوانست کشتی خودش را بگیرد. البته آمادگی او به گونه‌ای بود که فقط انتظار مدال طلا از او می‌رفت و امیدوارم که بتواند در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو با کسب مدال طلا به حق واقعی خودش برسد.

رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال (امیدها) قهرمانی جهان روزهای ۱۰ تا ۱۲ آبان ماه در شهر بوداپست برگزار شد و در پایان تیم ایران با ۳ مدال طلای «میثم دلخانی»، «محمدرضا گرایی» و «علی‌اکبر یوسفی» در اوزان ۶۳، ۷۲ و ۱۳۰ کیلوگرم و ۳ مدال برنز «مهدی محسن‌نژاد»، «سجاد ایمن‌طلب» و «محمدهادی ساروی» در اوزان ۶۰، ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم و کسب ۱۲۲ امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت. تیم‌های گرجستان و روسیه نیز با کسب ۱۲۱ و ۱۱۸ امتیاز پس از تیم ایران به عنوان های دوم و سوم رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha