پاداش پایان خدمت بازنشستگان دانشگاه‌ها تا پایان امسال پرداخت می‌شود

تهران- ایرنا- معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پرداخت باقیمانده پاداش پایان خدمت ۵۰ میلیارد تومانی بازنشستگان دانشگاه‌ها اعم از اعضای هیأت علمی و کارکنان تا پایان امسال خبر داد.

بر اساس اسناد و مدارک دریافت شده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری، این وزارتخانه موفق به پرداخت بخش قابل توجهی از پاداش پایان خدمت بازنشستگان هیأت علمی و غیرهیأت علمی سال ۱۳۹۷ به تعداد هزار و ۱۷۸ نفر شد.
اما وزارت علوم برای تسویه کامل با سایر بازنشستگان سال ۹۷ به مبلغی معادل ۵۰۰ میلیارد ریال(۵۰ میلیارد تومان) نیاز دارد که از این مبلغ ۳۸ میلیارد ریال آن متعلق به ۴۷ نفر از کارکنان بازنشسته دانشگاه پیام نور است.
در این زمینه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مکاتبه ‌ای با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار تخصیص این اعتبارات شد.
«محمدتقی نظرپور» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره زمان پرداخت باقیمانده پاداش پایان خدمت بازنشستگان دانشگاه ها اظهار داشت: در تخصیص پاداش پایان خدمت بازنشستگان اعم از اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه های سراسر کشور اعتبار حدود ۱۳.۵ میلیارد تومانی داشتیم که این اعتبار در ابتدای سال ۱۰۰ درصد تخصیص داده شد.
وی افزود: همچنین اعتبار دیگری با مبلغ ۷۸ و نیم میلیارد تومان تخصیص داده شد اما با کسری بودجه ۵۰ میلیارد تومانی برای پاداش پایان خدمت دانشگاه ها از جمله پیام نور مواجه هستیم که تا پایان سال جاری به نتیجه می رسد و در حقیقت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۷ دانشگاه ها را تسویه می کنیم.
به گزارش ایرنا، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاکنون موفق به پرداخت پاداش پایان خدمت ۲۵۱ نفر عضو هیأت علمی و ۹۲۷ نفر از کارکنان غیر هیأت علمی سال ۱۳۹۷ شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha