ورزش عنصر اساسی در نظام تعلیم و تربیت است

تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش ورزش را یک عنصر اساسی در نظام تعلیم و تربیت دانست و گفت: ورزش می تواند منش پهلوانی، اخلاق جوانمردی و قابلیت‌های دانش‌آموزان را افزایش دهد و این عنصر برای ما به اندازه آموزش‌های علمی، فناوری، اقتصادی و اجتماعی اهمیت دارد.

«محسن حاجی میرزایی» روز شنبه در مراسم افتتاحیه ششمین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای
که در دبیرستان پسرانه دوره اول شهدای پاسداران برگزار شد، افزود: همه دستاوردهای ما محصول توانمندی های جامعه است و این توانمندی‌ها در مدرسه رخ می دهد.

وی افزود: تحرک، شادابی نیز به عنوان یک وجه مهم است و در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به این موضوع پرداخته است.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هدف این وزارتخانه پرورش روح و جسم دانش آموزان است، تصریح کرد: این مقوله برای ما از حیث سلامت و شادابی اهمیت فراوانی دارد اما به دلیل شرایط جامعه با کم تحرکی مواجه هستیم و بیماری های ناشی از کم تحرکی مردم را تهدید می کند.
حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: با ورزش جسم و جان ما شاداب می شود، ورزش به عنوان یکی از جذاب ترین محورهای مورد علاقه است و ورزش از درون مدرسه آغاز و به ورزش همگانی و قهرمانی سوق پیدا می کند و سرچشمه همه موفقیت ها در ورزش در مدرسه ها شروع می شود.
وی افزود: ظرفیت های اجتماعی دانش آموزان، موفقیت و پشتکار و توانمندی ها وبلوغ اجتماعی در ورزش شکل می گیرد.
وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: به طور یقین با برگزاری این دوره های ورزشی استعداد های خوبی در جامعه شناسایی خواهد شد.
حاجی میرزیی با بیان اینکه برای تحول و پیشرفت کشور همه تلاش می کنند، اظهارداشت: این ماموریت مهمی است که دولتمردان به عهده دارند و هر روز پروژه ای افتتاح یا سدی ساخته می شود و در صنعت قدم های برداشته می شود اما نبض زندگی و قلب پیشرفت در مدارس است.
وی ادامه داد: آنچه امروز جامعه شاهد آن است محصول مدرسه دیروز و امروز است و همه کسانی که برای پیشرفت ایران دلسوزی می کنند باید توجه خودشان را به اصلی ترین کانون تربیت، یادگیری و مشارکت در توسعه کشور یعنی مدرسه جلب کنند.

ششمین دوره المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای در رشته‌های طناب زنی، آمادگی جسمانی، بدمینتون، بسکتبال، تنیس روی میز، دو و میدانی، ژیمناستیک، شطرنج، فوتسال، والیبال و هندبال از امروز برگزار می شود.
المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای از سال ٩٢ به مدارس ابلاغ شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =