۴۷ درصد بودجه کرمانشاه تخصیص پیدا کرد

کرمانشاه- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه اعلام کرد که از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۴۷ درصد کل بودجه استان تخصیص پیدا کرده است.

حبیب الله وفایی روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، گفت: کل بودجه استان ۲ هزار و ۱۶۲ میلیارد تومان است که تاکنون بالغ بر یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی به استان ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه ۵۶۱ میلیارد تومان مربوط به اعتبارات هزینه ای است، گفت: ۷۹۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مربوط به اعتبارات استانی شامل ارزش افزوده، نفت و گاز و جرایم رانندگی و ۸۰۳ میلیارد تومان مربوط به اعتبارات ردیف‌های متفرقه است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کرمانشاه با بیان اینکه اگر نسبت به برنامه ۶ ماهه بسنجیم، تخصیص اعتبارات عمرانی استان در نیمه اول سالجاری ۸۷ درصد است، توضیح داد: از اعتبارات هزینه ای که ۵۶۱ میلیارد تومان است، ۴۶۸ میلیارد تومان آن مجموع حقوق و دستمزد و مزایا و اعتبارات سایر دستگاه‌های اجرایی است که ۵۷ درصد اعتبارات را به ما تخصیص داده اند.

وفایی با اشاره به اینکه اعتبارات نفت و گاز کشور که پنج هزار میلیارد تومان است، گفت: در سال ۹۹ نیز همین میزان خواهد بود و آنچه تا امروز اعلام شده برای بودجه سال ۹۹ سقف اعتبارات استانی ۱۲ هزار میلیارد تومان است که از این میزان پنج هزار میلیارد تومان مربوط به نفت و گاز است. 

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

اخبار مرتبط