وحدت مسلمانان مهمترین حربه برای خنثی‌سازی توطئه دشمن  است

اصفهان - ایرنا - مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اصفهان گفت: وحدت مسلمانان شیعه و سنی مهمترین حربه برای خنثی‌سازی توطئه و نقشه‌های شوم دشمنان علیه اسلام در هر زمانی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا صالحیان روز یکشنبه بمناسبت هفته وحدت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا باید تمامی عوامل تحریک‌پذیری، تعصبات قومی و تنگ‌نظری‌ها بین امت جهانی مسلمان برداشته شود و آنها همسو و هم‌راستا حول محور اسلام گام بردارند.

وی اظهار داشت: دشمنان همواره با توجه به اهمیت وحدت اسلامی بین شیعه و سنی در هر دوره‌ای با فرصت‌طلبی درصدد ایجاد اختلاف بین مسلمانان هستند ولی هیچ‌گاه موفق نشده‌اند.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اصفهان با تاکید براینکه وحدت یک امر حیاتی حول محور قرآن کریم است گفت: این مهم بارها در کلام الهی مورد تاکید قرار گرفته است که هرگونه دوری از وحدت موجب کم شدن توان و استقامت مسلمانان مقابل کفار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه حفظ وحدت در شرایط کنونی منطقه بیش از پیش ضروری است گفت: جمهوری اسلامی ایران الگویی برای وحدت در جهان است.

حجت‌الاسلام صالحیان با اشاره به تلاش مداوم دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه و و اختلاف بین مسلمانان افزود:  چهار دهه  پس از پیروزی انقلاب هیچ‌گاه دشمن نتوانسته به اهداف شوم و تفرقه‌انگیز خود دست یابند.

وی آغاز گام دوم انقلاب را بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب بر مبنای تاکید بر وحدت دانست و گفت: در این راستا باید مسلمانان شیعه و سنی مراقب باشند که صفوف مستحکم خود را همچنان در کنار یکدیگر استوارتر به پا دارند و نگذارند که تبلیغات ناسالم رسانه‌ای دشمن هیچ گونه خدشه و اختلافی بین آنها ایجاد کند.

مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اصفهان خاطرنشان کرد:  مسلمانان باید با پیروی از رسول اکرم (ص) اهداف مشترک خود را کنار هم قرار دهند و در مسیر وحدت و همدلی و یکپارچگی گام بردارند.

وی وحدت را از ضروریات جامعه اسلامی برشمرد و تصریح کرد: به طور قطع پیشرفت و اقتدار ایران در سایه وحدت و برادری مسلمانان محقق می‌شود.

حجت‌الاسلام صالحیان همچنین با اشاره به اینکه یکی از ثمرات وحدت برای جامعه امنیت پایدار است گفت: این امنیت در سایه همبستگی در حیطه علمی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برای کشور  پدیدار می‌شود.

۱۲ربیع الاول به روایت برادران اهل سنت و هفدهم ربیع‌الاول به روایت اهل تشیع روز ولادت حضرت رسول اکرم(ص) است و پس از پیروزی انقلاب اسلامی فاصله این ۲ روز به عنوان هفته وحدت، نامگذاری شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha