۱۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۰
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83546688
۰ نفر

برچسب‌ها

تشدید سیاست های ضد مهاجرتی ترامپ علیه شرکت های هندی

دهلی نو-ایرنا- آمار منتشر شده از یک اندیشکده آمریکایی نشان می دهد که در دولت دونالد ترامپ موارد مخالفت با صدور روادید کار (H۱B) آمریکا برای شرکت های مهندسی و فناوری اطلاعات هند به شدت افزایش یافته است.

شبکه خبری " ایندیا تودی" روز شنبه گزارش داد، داده های منتشر شده از سوی اندیشکده  بنیاد ملی سیاست آمریکا  نشان می دهد که به طور متوسط موارد مخالفت با صدور روادید کار آمریکا برای شرکت های هندی از  ۶ درصد در سال ۲۰۱۵ به ۲۴ درصد در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

در این گزارش آمده است که مخالفت آمریکا با صدور روادید برای متقاضیان هندی که قصد استخدام  در شرکت های بزرگ آمریکایی مانند گوگل، اپل، مایکروسافت و اینتل را دارند،  به شدت افزایش یافته است.

در  چهار سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹، مقام های آمریکایی با بیش از ۴۱ درصد از تقاضای روادید کار در ارتباط با شرکت "تک ماهیندرا" هند مخالفت کرده اند. همچنین با بیش از ۵۳ درصد از موارد صدور روادید کار برای  شرکت ویپرو، غول نرم افزاری هند، مخالفت شده است.

قوانین جدید کار آمریکا دریافت روادید کار از سوی شرکت ها و اشخاص خارجی را مشکل ساخته است. دولت آمریکا همچنین از تمدید سه ساله روادید برای افرادی که موفق به دریافت روادید کار(H1 B) شده اند خودداری می کند.

هندی ها و شرکت های فناوری اطلاعات هند بزرگ ترین گروه خارجی هستند که از این نوع روادید استفاده می کنند،  از این رو، قوانین جدید بر آنها بشترین تاثیر را بر آنها داشته است. علاوه بر این تمدید نکردن روادید، تبدیل آن به "گرین کارت" آمریکا را تقریبا غیر ممکن کرده است.

شرکت های فناوری اطلاعات هند همه ساله به طور گسترده در قرعه کشی آمریکا برای دریافت رودید کار شرکت می کنند.

  بر اساس گزارش مجله جهان کامپیوتر در امریکا نزدیک به ۸۶ درصد از روادید H1-B در آمریکا برای مشاغل علوم کامپیوتر و ۴۶ درصد از شغل های مهندسی در این کشور در اختیار هندی ها قرار می گیرد.

بر اساس پیش نویس دستور جدید دولت ترامپ،همسران دارندگان روادید H1-B در قانون جدید آمریکا اجازه کار نخواهند داشت. سیستم قرعه کشی روادید کار به یک سیستم انتخابی بسیار دقیق برای اطمینان از پذیرش بهترین افراد تبدیل می شود.

روادیدH1-B آمریکا برای کارگران حرفه ای و آموزش دیده صادر می شود. آمریکا در سال بیش از ۶۵ هزار روادید کار H-1B صادر می کند.  نوع دیگری از روادید کار آمریکا L1 نام دارد که برای انتقال کارمندان شرکت ها به آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد. این دو نوع روادید به صورت گسترده از سوی شرکت های هندی مورد استفاده قرار می گیرد.

ترامپ پیش از انتخاب خود به عنوان رئیس جمهوری آمریکا با انتقاد از صدور روادید کار برای متقاضیان خارجی گفت این سیستم کارمندان آمریکایی را تحت تاثیر قرار می دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =