۱۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۲
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 83546568
۰ نفر

برچسب‌ها

مجوز ایمنی ۲۸ آسانسور درگناوه صادر شد

گناوه - ایرنا - اداره استاندارد گناوه در یک سال اخیر برای ۲۸ آسانسور در این شهرستان مجوز ایمنی صادر کرده که ۹ فقره آن مربوط به ۶ ماه نخست امسال است.

رئیس اداره استاندارد گناوه روز شنبه در گفت وگو با خبرگزری جمهوری اسلامی به‌مناسبت روز ملی کیفیت اظهار داشت: داشتن گواهی ایمنی از ملاک‌های لازم برای نصب آسانسور است و طبق دستورالعمل شورای عالی و سازمان‌ ملی استاندارد موظف به استانداردسازی آنها در اماکن عمومی شامل هتل‌ها و مراکز درمانی هستیم.

قدرت الله شاهین زاده افزود: بر اساس حکم صادره دادستان عمومی و انقلاب شهرستان همه آسانسورهای غیراستاندارد در مراکز عمومی مهر و موم شد.

وی گفت: برخی از مدیران مجتمع‌ها و مراکز دارای آسانسور مانند مجتمع مسکونی مهر به‌دلیل رعایت نکردن موازین استاندارد مهرو موم شد که بدون‌ مجوز و خودسرانه  فک پلمب کرده‌اند.

شاهین زاده، به مدیران این مجتمع ها هشدار داد در صورت بروز هرگونه اتفاق ناگوار باید پاسخگو باشند.

وی بیان کرد: اداره استاندارد تا زمانی که این واحدها اقدام به استانداردسازی و اخذ گواهی ایمنی نکنند، فک پلمب نمی‌کند و اجازه استفاده از آن را نخواهد داد.

رئیس اداره استاندارد گناوه گفت: ۲۵۸ ملاک برای استانداردسازی آسانسورها مشخص شده که برای همگان الزام‌آور و باید رعایت شود.

وی افزود: آسانسورهای پلیس+۱۰، هتل‌های خور و  محبی و مسکن‌ مهر از اماکن عمومی هستند که به‌رغم تذکر و اخطاریه‌، مدیران آن اقدام به ایمن‌سازی نکرده‌اند.

شاهین زاده  ارتباط با کیفیت استاندارد آرد نانوایی‌های شهرستان گفت: در بازرسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان این اداره با دیگر دستگاه‌های مرتبط، آرد نانوایی‌ها مشکلی نداشت و دارای استاندارد است.

وی به فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی اداره استاندارد اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره، ارایه بسته‌های ترویجی و  بازدید دانش‌آموزان از آزمایشگاه‌های استاندارد از جمله فعالیت‌های این اداره برای ترویج فرهنگ استاندارد در جامعه است.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =