دانشگاه شریف در جایگاه نخست مسابقات برنامه‌نویسی ایستاد

تهران- ایرنا- نوزدهمین دوره رقابت‌های کشوری دانشجویی برنامه‌نویسی کامپیوتر به میزبانی دانشگاه امیرکبیر و در مقطع کارشناسی برگزار شد و تیم ۳ نفره دانشگاه شریف در جایگاه نخست این مسابقات قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، این مسابقات امروز جمعه در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه امیرکبیر با حضور ۶۵ تیم از دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد و تیم‌هایی از دانشگاه امیرکبیر و شریف نیز به ترتیب جایگاه‌های دوم و سوم را از آن خود کردند.

این در حالی است که تیم‌های شرکت کننده از دانشگاه شریف رده‌های چهارم تا ششم را نیز به خود اختصاص دادند. همچنین تیم‌های ۳ نفره دانشگاه‌های شهید بهشتی، تهران، شریف و امیرکبیر به ترتیب جایگاه‌های هفتم تا دهم را کسب کردند.

تیم های برگزیده این مسابقات به رقابت های جهانی ICPC که آذرماه در کشور روسیه برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

ICPC مخفف international Collegiate Programming Contes (مسابقات بین المللی برنامه نویسی دانشجویی) است که هدف آن ایجاد فضایی علمی، پرشور، شاداب و پویا برای رقابت و یادگیری در زمینه طراحی الگوریتم و برنامه نویسی است.

این مسابقات تا سال ۲۰۱۸ از سوی انجمن ماشین‌های محاسب و با پشتیبانی شرکت‌های بزرگی چون IBM برگزار می‌شد و دانشگاه‌های ایتمو، دولتی مسکو و سن پترزبورگ (هر سه از روسیه) در سال‌های اخیر جزء برترین دانشگاه‌های جهان در مسابقات برنامه نویسی جهانی بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha