استاندار اردبیل: مسیر توسعه خلخال هموار شده است

اردبیل_ ایرنا _ استاندار اردبیل گفت: با اجرای طرح‌های بزرگ صنعتی ،عمرانی و گردشگری در خلخال مسیر توسعه این شهرستان هموار شده و این منطقه با شتاب به سوی توسعه پیش می‌رود.

اکبر بهنامجو روز جمعه در حاشیه سفر به خلخال به  ایرنا افزود: یکی از موفقیت‌های اخیر در خلخال طرح راه‌اندازی کارخانه فروسیلیس  با ۱۲ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی است که ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال آن  از محل اعتبارات تسهیلاتی سفر ریاست‌جمهوری به استان اردبیل تامین خواهد شد.

وی اظهارداشت: با جانمایی محل احداث کارخانه در ناحیه صنعتی گزاز خلخال راه‌اندازی این کارخانه قطعی شده و هم‌اکنون مقدمات کار برای آغاز عملیات اجرایی پروژه  همزمان با سفر رئیس‌جمهوری در حال فراهم شدن است.

او گفت: کارخانه فروسیلیس یکی از کارخانه‌های بسیار بزرگ صنعتی استان اردبیل بوده که در فاز اول کارخانه زمینه اشتغال ۶۰۰ نفر فراهم شده و در فازهای بعدی میزان اشتغال به هزار و ۵۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.

بهنامجو  از فراهم شدن زمینه فعالیت ناحیه صنعتی هشجین خلخال خبر داد و افزود: با توجه به آمادگی سرمایه‌گذار بخش خصوصی این مهم  نیز در سفر آتی رئیس‌جمهوری به استان قطعی خواهد شد.

او اظهارکرد: برای اجرای طرح توسعه کارخانه نئوپان خلخال نیز ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل تسهیلات اعتباری بانک صنعت و معدن تخصیص داده شده که با پرداخت این تسهیلات راه‌اندازی طرح توسعه این واحد صنعتی تحقق یافته و زمینه اشتغال جدید برای ۳۰۰ نفر در آن فراهم می‌شود.

استاندار اردبیل گفت: بخش گردشگری خلخال نیز به خوبی راه افتاده و با تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های گردشگری مناطق نمونه گردشگری ازناو و اندبیل از جمله پل معلق، مجموعه قصرهای چوبی ، هتل پنج ستاره، تله‌سیژ و سایر امکانات رفاهی و تفریحی بزودی شاهد تحول بزرگی در بخش صنعت گردشگری این شهرستان خواهیم شد.

بهنامجو همچنین با اشاره به خریداری تجهیزات تله‌سیژ اندبیل از خارج از کشور،انتقال بخش از امکانات خریداری شده به داخل کشور و آمادگی سرمایه‌گذار جدید برای آغاز عملیات احداث آن در خلخال اظهارکرد: با توجه به تجربه سال‌های گذشته سرمایه‌گذار این طرح حق دارد که با احتیاط عمل کرده و کار را با مطالعات دقیق پیش ببرد.

او گفت: با آماده شدن زیرساخت‌های لازم گردشگری در این منطقه همچون ساخت راه خلخال به ماسوله و خلخال به منجیل از سال آینده شاهد سرازیر شدن هزاران گردشگر به این شهرستان بوده و انتظار می‌رود بیش از ۵۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی برای استفاده از امکانات گردشگری جدید وارد این منطقه شوند که قطعا این میزان در سال‌های آتی بمراتب بیشتر خواهد شد.

استاندار اردبیل در سفر امروز خود به خلخال علاوه بر طرح‌های گردشگری ازناو و اندبیل از طرح‌های صنعتی و کارخانه نئوپان،پروژه‌های آبخیزداری اداره منابع طبیعی ،احداث خوابگاه ورزشی ، استادیوم تختی ،استخر شنای تعطیل شده فجر  بازدید و در جریان مسائل و مشکلات مالی و اعتباری این طرح‌ها قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =