امام جمعه تبریز: گام چهارم پاسخی به بدعهدی اروپایی‌ها در برجام است

تبریز - ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: با پایان سومین فرصت ۶۰ روزه ایران به طرف‌های مقابل برجام و در پاسخ به بدعهدی‌های اروپایی‌ها گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای صورت گرفت.

حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تبریز افزود: انگلیس و دیگر طرف‌های برجام، در حالی ایران را به دلیل تعهدات و کاهش تعهداتش سرزنش می کنند که خود تاکنون به تعهداتشان عمل نکرده اند.

وی همچنین با تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی گفت: در حال حاضر علاوه بر هدررفت میزان انرژی در بخش تولید، بخش عمده‌ای نیز به خاطر اسراف مردم از بین می‌رود از این‌رو باید برای اصلاح وضع موجود و با توجه به توصیه‌های موکد دین مبین اسلام برای پرهیز از اسراف اقدام جدی انجام داد.  

وی افزود: توجه به عرصه تولید محصولات کم مصرف، فرهنگ‌سازی عمومی با هدف اصلاح فرهنگ مصرف، زمینه‌سازی مشارکت مردم در پروژه‌های صرفه‌جویی انرژی کارهایی است که باید دست به دست دهیم تا انرژی بی‌جهت از بین نرود.  

نماینده ولی‌فقیه همچنینبا قدردانی از قوه قضائیه بابت رسیدگی به پرونده حادثه قطار تبریز به مشهد گفت: عدم رسیدگی به این پرونده در سفر اخیر مقام عالی دستگاه قضا به استان مطرح و وی نیز بلافاصله بعد از بازگشت به تهران، دستور رسیدگی ویژه برای رسیدگی را صادر کردند.

آل هاشم همچنین از سخنگوی قوه قضائیه در واکنش مناسب به موضوع حواشی فوتبال تبریز قدردانی کرد و توضیح داد: نباید این موضوع را به تمام آذربایجان تعمیم داد زیرا آذربایجان در زمره دلداگان کشور هستند.  

وی ادامه داد: تخلف چند نفر نباید به همه تسری داده شود زیرا آذربایجان در صحنه‌های مختلف وفاداری خود به امام رحمت‌الله و رهبری و کشور را نشان داد و اجازه تفرقه به دشمن را نمی‌دهد.  

امام جمعه تبریز با اشاره بر برگزاری نمایشگاه فناوری در تبریز گفت: شاید ابعاد این نمایشگاه اقتصادی است ولی این نمایشگاه در ۱۸ حوزه تخصصی با حضور ۲۶ استان شکل گرفته است به طوریکه اقتصاد دانش‌بنیان به دلیل نیاز به جوانان و تولید داخلی نقش جدی در اقتصاد مقاومتی دارد و هر گامی که برای این منظور برداشته شود باید مورد حمایت قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به زلزله صبح امروز آذربایجان‌شرقی گفت: مسوولان از همان ساعات اولیه پای کار هستند و اگر نیاز به کمک رسانی مردمی باشد مسوولان اطلاع رسانی کنند.

آل هاشم همچنین از حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان تشکر و قدردانی کرد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =