۱۷ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۹
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 83545455
۰ نفر

برچسب‌ها

احداث پتروشیمی راه برون رفت هلیلان از محرومیت است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: احداث پتروشیمی در بخش هلیلان شهرستان چرداول زمینه ساز توسعه پایدار و اشتغال در این منطقه محروم از استان خواهد بود.

قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه پنجشنبه در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان ایلام با موضوع احداث پتروشیمی در منطقه هلیلان اظهار داشت: باید در مدت یک ماه آینده برنامه های مدونی برای احداث پتروشیمی در هلیلان ترسیم و تدوین شود.

وی پتروشیمی هلیلان را ارمغان دولت برای توسعه این منطقه محروم عنوان و بر حذف بوروکراسی های وقت گیر اداری برای تسریع در روند تدوین و طراحی ایجاد پتروشیمی در منطقه هلیلان تاکید کرد و افزود: اهتمام جدی برای برون رفت هلیلان از محرومیت در دستور کار مسئولان قرار دارد.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: بحث شهرستان شدن هلیلان، ایجاد پتروشیمی در این منطقه و پایلوت قرار گرفتن این منطقه توسط بنیاد مستضعفان برای محرومیت زدایی سه ضلع مثلث توسعه هلیلان را تشکیل می دهد تا در آینده نه چندان دور چهره این منطقه رو به رشد تغیر خواهد کرد.

وی با قدردانی از پیگیری‌های نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی در پیگیری امور مناطق مختلف استان و به ویژه منطقه محروم هلیلان تاکید کرد: برای انجام کارهای بزرگ نیازمند مشارکت همگانی هستیم و خوشبختانه امروز این هم افزایی برای محرومیت زدایی از منطقه هلیلان با اجرایی شدن این اقدامات مهم بین مسئولان ارشد استان، نمایندگان استان در مجلس و مدیران دستگاه های اجرایی وجود دارد. 

نماینده استان ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن قدردانی از پیگیری های استاندار ایلام و مسئولان برای آماده کردن بستر های لازم عبور منطقه هلیلان از محرومیت، گفت: ایجاد پتروشیمی در هلیلان به واقع منجر به توسعه کل استان خواهد شد و مزایای آن فقط معطوف به هلیلان نخواهد بود.

جلال میرزایی اظهار داشت: روند اجرایی شدن این پروژه به خوبی پیش می رود و هفته گذشته نیز یک تیم کارشناسی برای بررسی وضعیت به منطقه اعزام شدند. 

در ادامه این نشست سرمایه گذار پتروشیمی هلیلان نیز گفت: زمین مورد نیاز برای این پروژه ۱۰۰ هکتار بوده، حداکثر سرمایه گذاری نزدیک ۱۰۰ میلیون یورو و اشتغال زایی در زمان اجرا تا ۸۰۰ نفر و مدت زمان اجرا این پروژه حدود سه سال طول می کشد.

تدوین برنامه های روند احداث پتروشیمی در منطقه هلیلان ظرف مدت یک ماه و صدور مجوزهای لازم از محیط زیست، امور اراضی و امور آب و ... تا یک ماه آینده از مصوبه های این نشست بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha