۱۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۷
کد خبرنگار: 1414
کد خبر: 83545352
۰ نفر

برچسب‌ها

افق چشم‌انداز توسعه شهرستان گرمی تدوین می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ استاندار اردبیل بر تدوین افق چشم‌انداز توسعه شهرستان گرمی مغان در پنج سال آینده تاکید کرد.

اکبر بهنامجو روز پنجشنبه در جلسه بررسی اقدامات در شهرستان هدف توسعه گرمی تصریح کرد: وضعیت فعلی شهرستان نیز در شاخص‌های مختلف احصا و برنامه‌ریزی توسعه‌ای با برش شهرستانی انجام شود.
وی گفت: باید تلاش کنیم در قالب برنامه پنج ساله برای توسعه شهرستان گرمی اقدام کنیم.
استاندار اردبیل افزود: مطالعاتی که توسط بنیاد علوی در خصوص برنامه‌های توسعه‌ای با برش سالانه انجام می‌شود در اختیار دستگاه‌های دخیل در روند توسعه شهرستان گرمی قرار

می‌گیرد.
بهنامجو ادامه داد: دستگاه‌ها در صورت وجود طرح‌های توسعه‌ای و اقتصادی در شهرستان باید نسبت به بررسی روند اجرا اقدام کنند.
وی افزود: چنانچه طرح و یا پروژه‌ای توسط دستگاهی در شهرستان تعریف نشده باشد نسبت به انجام مطالعات برای تعریف پروژه اقدام کنند.
استاندار اردبیل در ادامه در نشست با اعضای شورای شهر و شهرستان گرمی خواستار تسریع در اجرای طرح‌های گردشگری و رفع مشکلات شهری و شهرداری این شهرستان شد.
او بیان‌کرد: توسعه شهری گرمی نیازمند خودیاری و مشارکت اهالی بوده و با جذب همکاری مردم زمینه توسعه این شهرستان تسریع می شود. 
وی از انجام مقدمات برای احداث هتل سه ستاره در حاشیه دریاچه گیلارلو خبر داد و افزود: سازمان همیاری استان در مرحله اول اقدامات ساخت این هتل را آغاز و در مراحل بعدی به بخش خصوصی دارای شرایط واگذار می‌شود.
وی بیان‌کرد: آسفالت جاده دسترسی به این دریاچه نیز شروع شده و در حال اجرا می‌باشد.
بهنامجو با اشاره به احداث پارک بانوان در تمام شهرستان‌های استان خواستار تعیین فضای مناسب و کارشناسی شده برای احداث این پارک در گرمی شد.

گرمی مغان در شمال اردبیل و در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =