۱۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۴
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83545334
۲ نفر

برچسب‌ها

پهنه صنعتی نیزار قم به شهرک سرمایه‌گذاری خارجی تبدیل شود

قم-ایرنا-مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم گفت: پهنه صنعتی نیزار این استان به دلیل نزدیکی به فرودگاه درحال احداث قم و زیرساخت‌های شکل گرفته درآن ظرفیت تبدیل شدن به شهرک سرمایه‌گذاری خارجی را داراست.

اسرافیل شعاعی روز پنجشنبه درجلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دراستانداری قم افزود:‌ بسیاری از زیرساخت‌های اساسی سرمایه‌گذاری و تولید دراین پهنه صنعتی ایجاد شده‌است.
وی اضافه کرد: عدم وجود شهرک تخصصی سرمایه‌گذاری خارجی درقم احساس می‌شود، مجموعه مدیریت استان از تبدیل شدن این پهنه صنعتی به شهرک تخصصی سرمایه گذاری خارجی حمایت می‌کند.
در حال حاضر ۱۲ واحد تولیدی در پهنه صنعتی نیزار قم به وسعت ۱۰۰ هکتار مشغول به فعالیت هستند؛ این منطقه در بخش سلفچگان قم و در ۳۵ کیلومتری جاده سلفچگان به دلیجان قرار گرفته است.
وی درادامه با اشاره به پیشنهاد تخفیف 10 درصدی استان در واگذاری زمین درشهرک های صنعتی گفت: با اعمال 10 درصد تخفیف جدید در واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران ، رویه سرمایه‌گذاری در استان وضعیت مطلوب‌تری به خود می‌گیرد.
شعاعی اضافه کرد:درحال حاضر 20 درصد در شهرک‌های تقاضا محور و 10 درصد تخفیف در شهرکهای توسعه یافته استان مشوق سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران اعمال می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: قم درجذب سرمایه‌گذاران از ابتدای سالجاری همواره در رتبه‌های برتر کشور قرار داشته است.
2 هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد حدود ۹۰ درصد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می‌کنند.
قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره پیشنهاد اعمال 10 درصد تخفیف در واگذاری زمین به سرمایه گذاران در شهرک‌های صنعتی استان گفت: برای اعمال این 10 درصد باید ملاک و معیار عمومی ایجاد شود.
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنوری خاطرنشان کرد:برای اینکه این امکان برای تمام سرمایه‌گذاران فراهم شود باید نحوه اعمال این 10 درصد نظامند شده و صرفا منوط به نظر شخصی استاندار برای جلوگیری از ایجاد شائبه تبعیض خودداری شود.
در هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست محمد نهاوندیان معاون اقتصادی، پیشنهادات استان در مسیر رونق تولید و رفع موانع موجود مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =