قم بهترین استان کشور درمطلوبیت نرخ تورم است

قم-ایرنا- استاندارقم گفت: قم همچنان در۲ ماه گذشته مطلوب‌ترین استان کشور درپایین بودن نرخ تورم درحوزه‌های مختلف بوده‌است.

بهرام سرمست روز پنجشبنه درجلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم با حضور محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری افزود: نرخ عمومی تورم دراستان با اراده جمعی مسئولان و نظارت‌های مستمرثبات داشته‌است.
وی با اشاره به پیشنهاد قم دراعمال تخفیف ۱۰ درصدی در واگذاری زمین درشهرک‌های صنعتی عنوان کرد: درصورتی که تخفیف ۱۰ درصدی در واگذاری زمین درشهرک‌های صنعتی اعمال شود، مشوق مطلوبی برای جذب سرمایه‌گذاران دراستان ایجاد خواهد شد.
وی گفت: این پیشنهاد استان در صورتی که درسطح ملی به تصویب برسد درجذب سرمایه‌گذاران بسیار مفید بوده و زمینه رغبت دربین آنها را به وجود خواهد آورد.
سرمست اضافه کرد: سیاست و رویکردهای مربوط به مشوق‌های سرمایه‌گذاری در استان باید به نحوی باشد که به حفظ سرمایه گذاران موجود و توسعه فازهای صنعتی منجر گردد.
وی بااشاره به مشکل تامین برق درشهرک‌های صنعتی استان نیز گفت: برای حل مشکل برق درشهرک‌های صنعتی در مرتبه نخست باید مساله برق منطقه‌ای تهران و نحوه توزیع آن در بین سه استان تهران، البرز و قم اصلاح شود.
وی با اشاره به پیشنهاد استان درایجاد واحدهای فراوری معدنی و کشاورزی درمحدوده محورهای قم-تهران و جاده گرمسار بیان کرد: مجموعه استان برای احداث واحدهای فراوری صنایع معدنی و کشاورزی در محدوده جاده قم-تهران و محور گرمسار موافق است.
سرمست در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مدیران باید نسبت به اجرای مصوبات استانی پیگیری های لازم را به خرج دهند.
قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد،ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خور آباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.
۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که بیش از ۹۰ درصد آن مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =