رویه سازمان بازرسی، ریسک پذیری را از مدیران گرفته است

قم-ایرنا- عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ریسک پذیری مدیران درشرایط اقتصادی حاکم برکشور گفت: درصورتی که رویه کنونی سازمان بازرسی کشور ادامه داشته باشد عملا قدرت ریسک از مدیران در تصمیم سازی‌های بزرگ گرفته می‌شود.

احمد امیرآبادی فراهانی روز پنجشنبه درجلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم با حضور معاون اقتصادی رئیس جمهوری بیان کرد: انتظار این است که در شرایط کنونی سازمان بازرسی کشور مساله رونق تولید و اشتغال را اولویت اصلی خود بداند.
وی اضافه کرد: نگاه سازمان بازرسی کشور پیروی از نگاه‌های گذشته به اقتصاد و کارگاه‌های تولیدی است که می‌تواند در مسیر اشتغال و رونق تولید مشکلاتی به وجود بیاورد.
وی با اشاره به به پیشنهاد ارائه تخفیف ۱۰ درصدی در واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی قم به سرمایه گذاران گفت: قیمت زمین در شهرک‌های صنعتی بالا بوده و در صورت پرداخت نقدی سرمایه گذاران با مشکل روبه رو میشوند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مشوق‌های سرمایه‌گذاری درجذب سرمایه گذاران دراستان موثر است و باید مورد تاکید قرار بگیرد.
امیرآبادی همچنین با اشاره به نیاز شهرک‌های صنعتی استان به برق گفت: شرکت برق منطقه‌ای تهران درصورتی که نسبت به تفویض اختیار در واگذاری انشعابات برق تا ۲ مگاوات به قم جامه عمل بپوشاند بخش مهمی از مشکلات شهرکهای صنعتی استان برطرف می‌شود.
تسهیلات بازآفرینی شهری قم محقق نشده است
مدیرکل راه و شهرسازی قم نیز با اشاره به مشکلات بازآفرینی شهری در استان گفت: سال گذشته ۳۹ میلیارد و و ۷۰۰ میلیون برای بازآفرینی شهری قم اختصاص پیدا کرد اما بخش مهمی از پروژه‌های بازآفرینی شهری استان درنهایت ملغی شد.
حسن صبوری خاطرنشان کرد: ازسال ۹۷ تاکنون اعتبارات مربوط به بازآفرینی شهری به قم اختصاص نیافته است.
در حال حاضر مساحت بافت فرسوده (بافت ناکارآمد میانی) شهر قم یک هزار و ۵۸۷.۲ هکتار است که ۳۱۵ هکتار آن، مساحت بافت تاریخی این شهر می‌باشد؛ ۳۶۸ هزار و ۶۴۰ نفر معادل ۳۱ درصد کل جمعیت قم در بافت فرسوده ساکن هستند.
بافت فرسوده شهر قم شامل خیابان‌هایی از جمله شهدا، شهید فاطمی، خاکفرج، امامزاده ابراهیم(ع) و نیروگاه است و محله‌هایی از جمله آذر، چهارمردان و باغ پنبه نیز جزو بافت فرسوده تاریخی شهر قم محسوب می‌شود.
در هفتمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قم، پیشنهادات استان در سیر رونق تولید و رفع موانع موجود مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =