هنرمندان می‌توانند ارزش های شهدا را جاودان سازند

تهران- ایرنا- رئیس مرکز بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنرمندان می‌توانند ارزش‌های متعالی شهدا، حماسه سازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس را با بیان هنرمندانه خود ثبت و ضبط کنند و برای همیشه جاودان سازند.

به گزارش روابط عمومی آیین نکوداشت شهدای هنرمند، حسین حاجی درباره برگزاری این رویداد افزود: به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس سازمان بسیج باید حرکتی ایجاد شود که در خور شهدا، به عنوان سرمایه های گرانقدر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد که نقش اساسی و حق بزرگی در استقرار نظام دارند و در آستانه دهه پنجم انقلاب با هدف بسط و اشاعه تفکر و آرمان این طیف از شهدا که هنرمند بوده اند، نیز باید اقدامی ویژه انجام می شد.
وی افزود: در جامعه هر طیف، جریان و صنفی در حد توان و ظرفیت خود باید تجلیل از شهدا و نسل ماندگار دفاع مقدس اقدامی را انجام دهد و ما نیز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی این امور با قشر مرجع و موثری به نام هنرمند سروکار داریم که به دلیل همین مرجعیت، هنرمندان و برقراری ارتباط خلاقانه با مخاطبانشان بسیار مورد اهمیت هستند.
حاجی درباره رسالت ویژه هنرمندان در انتقال مفاهیم و معارف شهدای دفاع مقدس نیز اظهار داشت: هنرمندان به دلیل برخورداری از موهبت الهی و ودیعه گرانبهای هنر برای ترویج و انتشار ارزش‌های معنوی شهدا بهترین گزینه هستند و می توانند ارزش های متعالی شهدا، حماسه سازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس را با قول و بیان هنرمندانه خویش ثبت و ضبط کنند و برای همیشه جاودان سازند.
حاجی خاطرنشان کرد: آیین شاهدان شیدایی از سوی سازمان بسیج هنرمندان کشور طراحی شده که اقدامی اثر بخش در عرصه فرهنگی و هنری کشور محسوب می شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بسیج این نهاد نیز با نظر بسیار مساعد و دستور صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با همه توان و امکانات مادی و معنوی در برگزاری پاسداشت از شهدای هنرمند حضوری موثر خواهد داشت.
مراسم پاسداشت شهدای هنرمند باعنوان شاهدان شیدایی ۲۷ آبان ماه در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و مسئولان لشکری و کشوری و جامعه فرهنگ و هنر کشور برگزار می شود. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =