هوای تهران برای گروه‌های حساس همچنان ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت، امروز (پنجشنبه) با افزایش یک واحدی آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون نسبت به روز گذشته روی شاخص ۱۲۳ قرار گرفت و همچنان برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار و کودکان) ناسالم است.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

به گزارش روز پنجشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای پایتخت در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز از ۱۲۲ به ۱۲۳ رسیده است.
در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۷۴ به ۷۲ و منوکسیدکربن نیز از ۳۵ به ۳۴ کاهش داشته است.
همچنین آلاینده ازن نسبت به روز گذشته از عدد ۱۸ به ۲۵ افزایش داشته است.

بر این اساس، ایستگاه‌های دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴) و سوهانک (منطقه ۱) با شاخص ۱۵۸،‌ پاسداران (منطقه ۳) با شاخص ۱۵۷ و پیروزی(منطقه ۱۳) با شاخص ۱۵۴ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند..
همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۷۴ و ایستگاه های پونک و دانشگاه شهید بهشتی(منطقه ۱) با شاخص ۷۶ کم‌ترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =