همت خود را برای ازدواج مجردها به کار بندیم

تهران- ایرنا- رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره طرح موضوع چند همسری در جامعه گفت: جامعه را به حال طبیعی خود واگذار کنیم و هرچه همت داریم برای ازدواج مجردان بکار بندیم.

به گزارش روز پنجشنبه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، زهرا آیت اللهی درباره تعدد زوجات تاکید کرد: معمولاً در خانواده‌های چند همسره در وضعیت اقتصادی امروز مرد قادر بر تأمین نفقه واجب همسران و فرزندان نیست و نیز معمولاً عدالت رعایت نمی‌شود و خداوند فرموده است «فَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تَعْدِلُوا فَواحِدَةً».وی اظهار داشت: جامعه را به حال طبیعی خود واگذار کنیم و هرچه همت داریم برای ازدواج مجردان بکار بندیم؛ یقیناً برخی هم بدون تبلیغ این و آن اقدام به چندهمسری خواهند کرد. ما بانی اختلاف در خانواده‌ها نشویم.

آیت اللهی گفت: بنده نظر حضرت آقا را در مورد عدم ترویج تعدد زوجات حضوری شنیده‌ام. در ضمن آقای شهاب مرادی هم اطلاع خود از این نظر حضرت آقا را در شبکه‌های مجازی منتشر کرد و او هم در جلسه‌ای که بنده بودم، حضور داشت.
وی افزود: البته برخی علما نظر دیگری دارند ولی مقام معظم رهبری با ترویج تعدد زوجات مخالف‌اند (البته نه با اصل تعدد زوجات که اسلام جایز دانسته است)؛ مقام معظم رهبری دستور داده‌اند اگر در نهاد رهبری کسی خواست همسر دوم بگیرد، اول از نهاد رهبری بیرون برود بعد هر کار می‌خواهد بکند.
آیت اللهی تاکید کرد: در ضمن بنده متن سخنان حضرت آقا را در دیدار با نمایندگان مجلس هفتم مبنی بر مخالفت با تبلیغ و ترویج تعداد زوجات دارم. اگر آقایان تبعیت از رهبری دارند «نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ نَکْفُرُ بِبَعْضٍ» نباشند.
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده خاطرنشان کرد: در ضمن توجه داشته باشیم طرح موضوع تعدد زوجات در این برهه زمانی بزرگ‌ترین نتیجه‌اش سوق دادن آرای زنان مذهبی و غیرمذهبی در آستانه انتخابات به سمت جریان غرب‌زده است.
به گفته وی، آمار رسمی کشور تعداد دختران هرگز ازدواج ‌نکرده بالای ۳۵ سال را با پسران هرگز ازدواج ‌نکرده این سن تقریباً نزدیک به هم اعلام کرده است، پس هرکس توان مالی دارد، پولی که می‌خواهد خرج زن دوم کند به پسر مجردی که توان مالی برای ازدواج ندارد بدهد تا هم دختری را سامان داده باشد هم پسری را.
آیت اللهی همچنین خاطر نشان کرد که آمار نشان می‌دهد تعداد زیادی از طلاق‌ها به دلیل ازدواج دوم آقایان است. در خانواده‌های چند همسره عدالت رعایت نمی‌شود و مرد قادر به تامین نفقه واجب همسران نیست.

وی درباره ازدواج دوم مرد گفت: امروزه ازدواج دوم مرد در اکثر خانواده‌ها آرامش همسر اول را سلب می‌کند در حالی ‌که خداوند در آیه ۲۱ سوره روم هدف ازدواج را سکینه و آرامش بیان فرموده است، سلب آرامش از همسر و به‌تبع آن فرزندان به چه قیمتی؟

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha