کشتی‌گیران طلایی جهان در میان استقبال مردم وارد شیراز شدند

شیراز-ایرنا- میثم دلخانی و محمدرضا گرایی  ورزشکاران دارنده مدال طلای مسابقات  کشتی فرنگی امیدهای جهان در میان استقبال مردم و مسئولان وارد شیراز شدند.

در آیینی که به همین منظور شامگاه چهارشنبه در فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز برگزار شد ، قهرمانان شیرازی با حلقه‌های  گل استقبال شدند. 

شرکت کنندگان در این مراسم در حالیکه قهرمانان شیرازی را بر روی دوش  خود داشتند با آوردن نام دلخانی و گرایی جلوه ویژه‌ای به مراسم داده بودند.

محمد هوشمند مربی تیم ملی کشتی فرنگی امید ایران هم افتخار آفرینان استان فارس را همراهی کرد .

دلخانی در این مسابقات که دوشنبه هفته جاری در شهر بوداپست مجارستان پایان یافت  در وزن  ۶۳ کیلوگرم به روی تشک رفت،او پس از استراحت در دور اول، در دور دوم  مقابل ماکسیم نهودا از بلاروس با نتیجه ۹ بر ۶ به پیروزی دست یافت و در دور سوم هم الکساندر هروشین از اوکراین را با نتیجه  پنج بر یک مغلوب کرد و با اقتدار راهی دیدار نیمه نهایی شد.

او  در نیمه نهایی با نتیجه چهار بر یک از سد مهمت چکر از ترکیه گذشت و به دیدار  فینال راه یافت و در دیدار پایانی هم در یک کشتی نزدیک با نتیجه هفت بر ۶ از سد لوانی کاوجارادزه از گرجستان گذشت و به مقام قهرمانی وزن ۶۳ کیلوگرم دست یافت و مدال طلا را بر گردن اویخت .

.میثم دلخانی تاکنون مدال طلای امیدهای آسیا در سال ۲۰۱۹ ، مدال برنز جوانان جهان (۲۰۱۶ ) نشان برنز جوانان آسیا ( ۲۰۱۵ )   و مدال برنز نوجوانان آسیا در سال ۲۰۱۳ را در کارنامه دارد.

همچنین محمدرضا گرایی دیگر کشتی گیر شیرازی شرکت کننده در این مسابقات  که در وزن ۷۲ کیلوگرم  به روی تشک رفته بود در دور اول با نتیجه ۱۰ بر سه از سد چنگیز ارسلان قهرمان سال گذشته این مسابقات از ترکیه گذشت و در دور بعد با نتیجه سه بر ۲ ، ماگومد یاربیلوف از روسیه را مغلوب کرد و قدم به مرحله یک چهارم نهایی  گذاشت.

وی در مرحله یک چهارم نهایی در مصاف با راماز زوئیدزه دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از گرجستان با نتیجه هفت بر پنج  به برتری دست یافت و راهی مرحله  نیمه نهایی شد و در این مرحله هم  ماکسیم یوتوشنکو از اوکراین را با نتیجه  ۶ بر ۲  شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

گرایی در دیدار پایانی سانان سلیمان اف از آذربایجان را با نتیجه ۷ بر صفر برد و با شایستگی صاحب مدال طلا شد.

 محمدرضا گرایی که ۲۳ سال سن دارد، در کارنامه او مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، مدال طلای کشتی آسیا در سال ۲۰۱۹ و مدال برنز مسابقات دانشجویان جهان در سال ۲۰۱۶، وجود دارد.

درپایان مسابقات کشتی فرنگی امیدهای جهان  در رده بندی تیمی،  ایران با  ۱۲۲ امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد، گرجستان با ۱۲۱ امتیاز دوم شد و روسیه هم با ۱۱۸ امتیاز عنوان سوم کسب کرد.

همچنین اوکراین با  ۷۷ امتیاز ، بلاروس با ۶۹ امتیاز ، ژاپن  با ۶۵ امتیاز ، ترکیه  با ۶۵ امتیاز و ارمنستان با ۶۴ امتیاز به ترتیب چهارم تا هشتم شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =