کرمانشاه هزینه زیادی در دفاع مقدس پرداخت کرد

کرمانشاه- ایرنا- معاون، سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه این استان نقش مهمی در دفاع مقدس ایفا کرد، گفت: کرمانشاه بیش از ۹ هزار شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده و زخم‌های ناشی از جنگ در بخش‌های مختلف استان دیده می‌شود و هزینه زیادی را برای دفاع مقدس پرداخت کرده است.

محمدابراهیم الهی تبار چهارشنبه شب در شانزدهمین همایش علوم دارویی ایران در کرمانشاه در هتل پارسیان کرمانشاه، به نامگذاری این استان توسط رهبر معظم انقلاب به نام سینه‌ ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی اشاره کرد و افزود: ما به خود می بالیم که اجازه ندادیم حتی یک وجب از خاک مقدسمان به دست دشمن بیافتد.

وی اظهارداشت: کرمانشاه به عنوان یکی از استان‌های پیشرو در بخش های مختلف علمی، فرهنگی و اقتصادی مطرح است و زیرساخت‌های مناسبی در استان وجود دارد.

او گفت: سرمایه های بزرگ علمی و فرهنگی و وجود مراکز علمی و دانشگاهی بسیار پیشرفته و مجهز موجب شده استان کرمانشاه در غرب کشور در جایگاه ویژه ای قرار گیرد.

الهی تبار با اشاره به دومین سالگرد زلزله سرپل ذهاب اقدام ها و خدمات انجام شده توسط دانشگاه علوم پزشکی را در این زمینه قابل تقدیر دانست و افزود: این دانشگاه در مدیریت زلزله سال ۹۶ و همچنین سیل امسال و کمک به آسیب دیدگان بسیار خوش درخشید.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: در کنار بهداشت و درمان همکاری و مشارکت مردم موجب شد کمترین آسیب در سیل امسال متوجه استان شود.

الهی تبار افزود: همکاری دانشگاه علوم پزشکی در اربعین حسینی و تمهیداتی که توسط این دانشگاه در جای جای استان و مرز خسروی پیش بینی شد بسیار مهم و قابل تقدیر بود. 
وی با اشاره به ارتقا سطح علمی کشور در شرایط سخت کنونی و با وجود تحریم ها گفت: اکنون دانایی دانشجویان و پژوهشگران ما به توانایی آنها منجر شده و شاهد پیشرفت کشور در تمام عرصه ها هستیم.