۱۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۲
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83544605
۲ نفر

برچسب‌ها

پایان جشنواره تئاتر منطقه‌ای مغان

اردبیل - ایرنا - نوزدهمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای مغان در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری امام علی (ع) شهرستان بیله‌سوار با معرفی گروه نمایشی برتر پایان یافت.

فرماندار بیله‌سوار روز چهارشنبه در این جشنواره با اشاره به اهمیت و جایگاه فرهنگ و هنر در جامعه ، بیان کرد: فرهنگ و هنر نقش اساسی در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد و می‌توان با اجرای یک نمایش یا تئاتر مفاهیم فاخر و ارزشمندی را به مخاطبان انتقال داد.

حسن قبادی افزود: در سال های اخیر با تلاش هنرمندان ، تئاتر دشت مغان  در سطح استان و کشور سرآمد و پیشگام بوده است و مردم منطقه نیز استقبال خوبی از اجرای این هنرمندان دارند.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار بر لزوم‌ سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ و هنر و حمایت از هنرمندان تاکید کرد.

غریب منوچهری ، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل هم در این جشنواره گفت: ۲۰ متن نمایش به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که بعد از بازبینی و برگزاری کارگاه های تخصصی ۱۲ متن به مرحله بعدی  راه یافت که از این تعداد نیز ۶ نمایش از در شهرستان‌های پارس‌آباد، بیله‌سوار و گرمی با نمایش عمومی به اجرا درآمد.

در این جشنواره نمایش "تمام که نمی شود ولی تمام" از شهرستان بیله‌سوار به کارگردانی اکبر صادقی و حضور آیسان کاری، یوسف دادجو و اکبر صادقی و به سرپرستی جابر فتحی بیله‌سوار به مرحله استانی نوزدهمین جشنواره تئاتر استان اردبیل راه یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =