۱۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۴
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83544502
۰ نفر

برچسب‌ها

رفتار پلیس لندن علیه طرفداران محیط زیست غیرقانونی اعلام شد

لندن – ایرنا – دادگاه عالی انگلیس روز چهارشنبه با صدور حکمی، ممنوعیت اعمال شده از سوی پلیس لندن علیه برگزاری تظاهرات طرفداران محیط زیست را غیرقانونی اعلام کرد.

قاضی پرونده تصریح کرد که پلیس با تفسیر اشتباه قانون، قدرت اعمال ممنوعیت در این رابطه را نداشته است.

پلیس لندن مهر ماه گذشته پس از دستگیری بیش از یکهزار و ۸۰۰ فعال محیط زیست در مدت ۷ روز، خواستار توقف همه تظاهرات اعتراضی آنها در سراسر شهر شد.

این نهاد امنیتی با صدور دستورالعملی به طرفداران محیط زیست همچنین هشدار داد تا میدان مرکزی شهر لندن موسوم به ترافلگار را ترک کرده یا با آنها برخورد خواهد شد.

اعضای گروه «قیام علیه انقراض» با هدف فشار بر دولت برای حفاظت از محیط زیست، میدان ترافلگار را که در نزدیکی دفتر نخست وزیری و پارلمان انگلیس واقع شده، تصرف کرده و بخش هایی از پایتخت را به حالت فلج درآوردند.

آنها همچنین با تحصن در داخل فرودگاه لندن سیتی و چهار راه های مهم مالی مرکز لندن راه بندان کردند.

این گروه که سال گذشته تشکیل‌ شد ،سه درخواست اصلی دارد: از دولت می‌خواهد که درباره تغییرات آب و هوایی حقیقت را بگوید؛ سطح آلایندگی‌های ناشی از گاز سمی دی‌اکسید کربن را تا سال ۲۰۲۵ میلادی به صفر برساند و یک گروه از شهروندان نیز بر این فرآیند نظارت کند.

وکلای این گروه مدنی اقدام پلیس لندن را فراتر از اختیارات قانونی خوانده و این پرونده را به دادگاه کشاندند. در این دادخواست نام برخی از نمایندگان مجلس انگلیس از جمله کارولین لوکاس، کلایو لویس و دیوید درو به چشم می خورد.

در حالی که معترضان می گویند تا رسیدن به درخواست‌های خود دست از تظاهرات برنخواهند داشت، پلیس لندن تاکید دارد که اعمال ممنوعیت تظاهرات تنها راه مدیریت نظم عمومی شهر است.

بنابر اعلام پلیس، یک هزار و ۸۳۲ نفر در جریان تظاهرات ماه گذشته دستگیر و بالغ بر ۱۵۰ فقره جرم ثبت شده است. انتظار می رود پلیس لندن رای امروز دادگاه را برای تجدید نظر به دیوان عالی ارجاع دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =