۱۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۷
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83544452
۰ نفر

برچسب‌ها

جاده خلخال - گیوی تا ۱۰ روز آینده بازگشایی می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: جاده خلخال - گیوی که بر اثر رانش کوه مسدود و در حال بازسازی بود، در مراحل پایانی عملیات اجرایی بوده و تا ۱۰ روز آینده بازگشایی می‌شود.

علی یوسف‌زاده روز چهارشنبه در بازدید از عملیات اجرایی این جاده به خبرنگار ایرنا افزود: هم‌اکنون عملیات اجرایی زیرسازی و روسازی هزار و ۲۰۰ متر از مسیر پایان یافته و جاده برای آسفالت، قیرپاشی شده است.

وی با بیان اینکه مسیر تازه احداث راه خلخال - گیوی در محدود سد گیوی از سال گذشته به علت رانش و ریزش کوه مسدود شده، اظهارداشت: عملیات آسفالت این مسیر ظرف ۱۰ روز آینده تکمیل و  جاده برای تردد رانندگان بازگشایی خواهد شد.

وی در بازدید از پروژه در حال احداث خلخال،کلور،درام به منجیل نیز گفت: عملیات راه‌سازی در تمام قطعات واگذار شده به پیمانکاران مجری طرح فعال بوده و راه‌سازی در ۲ حوزه استان اردبیل و زنجان به‌صورت همزمان ادامه دارد.

او افزود: با واگذاری ۴.۵ کیلومتر از مسیر واقع در حوزه استحفاظی استان زنجان به اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل عملیات اجرایی در این قطعه نیز بطور همزمان با اجرای سایر قطعات انجام می‌شود.

یوسف‌زاده اظهارداشت: در حال حاضر ۲۰ کیلومتر از مسیر ۳۲.۵ کیلومتری راه اصلی خلخال - منجیل در حال اجرای عملیات راه‌سازی بوده و مابقی مسیر نیز پس ار ارزیابی  اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه اعتبارات این راه از محل توازن بزودی به اعتبار ابلاغی امسال اضافه می‌شود، گفت: از ۸۰ میلیارد ریال اعتبار ابلاغی برای این پروژه ۱۶ میلیارد ریال برای ارزیابی پروژه و یا پرداخت بخشی از طلب پیمانکار هزینه شده است.

او اضافه کرد: راه اصلی خلخال،کلور ،درام به منجیل از جمله راه‌های فاقد گردنه برف‌گیر استان اردبیل است که با بهره‌برداری از آن دسترسی و مسافرت به استان‌های زنجان ،گیلان و مرکز کشور در همه فصول سال بدون دردسر امکان‌پذیر خواهد بود.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل از احداث ۲۱۳ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل خبر داد و افزود: با پایان پروژه‌های در حال ساخت بزرگراهی ۵۰ کیلومتر به مجموع بزرگراه‌های فعلی استان اضافه خواهد شد.

او افزود: تا پایان سال ۹۷ در حدود ۱۳۴ کیلومتر بزرگراه در استان وجود داشت که امسال بیش از ۵۰ کیلومتر به این میزان افزوده خواهد شد.

وی بیان‌کرد: اعتبار کل راه‌های شریانی استان حدود هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال است.

یوسف‌زاده  به احداث باند دوم پروژه سه‌راهی صحرا - رضی - امیرکندی اشاره کرد و اضافه کرد: کل طرح احداث باند دوم پروژه سه‌راهی صحرا - رضی - گرمی - بیله‌سوار به طول ۱۳۹ کیلومتر است که هشت کیلومتر در سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده و هفت کیلومتر در سفر ریاست‌جمهوری به استان به بهره‌برداری خواهد رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =