۱۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۲
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83544441
۰ نفر

برچسب‌ها

فوتسال بانوان کرمان رشد چشمگیری داشته است

کرمان - ایرنا - نایب رئیس بانوان هیات فوتبال استان کرمان گفت: رقابت‌های فوتسال دختران در رده‌های سنی مختلف طی ۲ سال گذشته رشد بی‌نظیر و جهشی چشمگیر داشته است.

مرضیه مؤمنی‌مقدم، روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به برگزاری رقابت‌های فوتسال دختران استان کرمان طی مرداد و شهریور امسال اشاره کرد و گفت: مسابقات فوتسال در رده سنی امیدها با شرکت ۵ تیم، جوانان ۸ تیم، نوجوانان ۵ تیم و نونهالان ۱۰ تیم برگزار شد و رقابت رده‌سنی امیدها به میزبانی کوهبنان، جوانان و نونهالان در بردسیر و نوجوانان در زرند برگزار شد.

وی با اشاره به رشد برگزاری این رقابت‌ها طی ۲ سال اخیر نسبت به سال‌های ماقبل آن اظهار داشت: امسال برای دومین سال برگزاری این رقابت‌ها را در رده‌های سنی نوجوانان و نونهالان شاهد بودیم.

نایب رئیس بانوان هیات فوتبال استان کرمان گفت: سال های، ۹۴، ۹۵ و ۹۶ در عمل هیچ مسابقه‌ای در رده های سنی نونهالان و نوجوانان استان کرمان برگزار نمی‌شد، هم اکنون خوشبختانه این رقابت‌ها به همت رئیس هیات فوتبال استان که نگاه ویژه‌ای به فوتبال و فوتسال بانوان دارند از سال ۹۷ در تمامی رده‌های سنی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری رقابت‌های بانوان فوتسال طی سال‌های ۹۷ و ۹۸ در استان افزود: سال ۹۷ رقابت‌های امیدها با حضور پنج تیم و امسال نیز با حضور پنج تیم، رده جوانان سال ۹۷ با حضور چهار تیم و امسال با حضور هشت تیم، رده نوجوانان سال ۹۷ با حضور پنج تیم و امسال نیز با حضور پنج تیم، رده نونهالان سال ۹۷ با حضور هشت تیم و امسال با حضور ۱۰ تیم برگزار شد.

نایب رئیس بانوان هیات فوتبال استان کرمان از برگزاری رقابت‌های فوتبال دختران در رده‌های سنی مختلف برای اولین بار در این استان خبر داد و گفت: در نشستی که هفته آینده با حضور سرپرستان برگزار می‌شود، چگونگی و زمان برگزاری رقابت‌های رده‌های سنی فوتبال دختران برای نخستین‌بار تصمیم گیری خواهد شد.

مؤمنی‌مقدم افزود: با برگزاری مسابقات رده‌های سنی سعی داریم، تیم‌های بزرگسالان در لیگ‌های برتر و یک کشور تقویت شوند.

وی با بیان اینکه فوتبال و فوتسال بانوان در سال‌های گذشته در سطح استان راکد بوده و کار خاصی انجام نمی‌شده و به این دلیل تا حدودی عقب افتاده ایم، تصریح کرد: پشتوانه سازی برای نسل آینده فوتبال و فوتسال استان را از سال گذشته آغاز کرده ایم که از دل همین مسابقات مربیان، بازیکنان، داوران و نیروهای اجرایی پرورش خواهد یافت.

مؤمنی‌مقدم با اشاره به اینکه قرایی، رئیس هیئت فوتبال استان کرمان تاکید بسیار زیادی بر حضور بانوان دارند و همواره فوتبال بانوان را حمایت کرده‌اند و برای توسعه فوتبال در این بخش برنامه داده‌اند، از وی تشکر و قدردانی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =