نمایشگاه کتاب کیش با مشارکت ۲۸۱ ناشر گشایش یافت 
گشایش نمایشگاه کتاب کیش

کیش - ایرنا-  نمایشگاه بزرگ کتاب کیش با مشارکت ۲۸۱ ناشر داخلی و خارجی،  عصر چهارشنبه در تالار شهر این جزیره گشایش یافت.

 به گزارش ایرنا، در قالب این رویداد بزرگ فرهنگی که به مناسبت هفته کتاب و روز کیش برای دومین سال در فضایی به وسعت ۲۵۰۰ مترمربع برپا شده  است بیش از۱۳ هزار ۸۰۰ عنوان کتاب در قالب ۱۱۳ هزار جلد  به نمایش گذاشته شده است.

این کتابها با موضوع های عمومی، کودک و نوجوان، ادبیات، رمان، روان شناسی، مذهبی ،مدیریت، بازرگانی ،زبان، کامپیوتر، معماری، هنر، گردشگری، ورزشی، آشپزی، اجتماعی، سیاسی،حقوقی، صنایع دستی و کتاب های صوتی در بخش کودک و نوجوان عرصه شده است.
 کتاب های این نمایشگاه با تخفیف ویژه ۲۰ تا ۵۰ در صد در اختیار خریداران و علاقه مندان قرار می گیرد و در این زمینه با همکاری بانک شهر، بن خرید کتاب در سقف ۵۰ و ۱۰۰ هزار تومان بین متقاضیان و کیشوندان توضیح می گردد، این تخفیفات برای گردشگران و مسافران نیز تا ۲۵ درصد در نظر گرفته شده که با ارائه کارت ملی قابل دریافت است و متقاضیان می توانند از طریق اینترنت نسبب به خرید بن ویژه اقدام کنند.

 سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در گفتگو با ایرنا؛  گرامیداشت هفته کتاب، نهادینه کردن نمایشگاه کتاب کیش به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی در این جزیره و ترویج فرهنگ مطالعه و  عرضه این کالای فرهنگی با قیمت مناسب را مهمترین اهداف این نمایشگاه عنوان  کرد.

   همچنین  داود رادمند مسئول برگزاری نمایشگاه کتاب بزرگ کیش؛ به ایرنا گفت:  برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب، رونمایی کتاب، برنامه شبانه ویژه کودکان همراه با قصه گویی، برپایی غرفه های هوش، تکنولوژی، خلاقیت، نقاشی و اهدای جوایز به شرکت کنندگان  از جمله برنامه های جنبی این نمایشگاه  است.
رادمند، ارتقای سطح کمی و کیفی، تازه بودن کتابها، تنوع موضوعی، تخفیفات ویژه ۵۰ درصدی از طریق اینترنت و مراجعه حضوری، استفاده از آخرین تجهیزات در عرضه و فروش کتاب را از وِیژگی های این نمایشگاه برشمرد و افرود: این نمایشگاه از نظر چینش، سیستم عرضه و دکوربندی ، بصورت هایپری انجام می شود و خریداران می توانند مانند فروشگاه های بزرگ، کتابهای مورد نظر خود را انتخاب و با استفاده از سبدهای ویژه خرید به هنگام خروج نسبت به پرداخت وجوه آن اقدام کنند.

 در آیین گشایش این رویداد فرهنگی  مشاور اجرایی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان منطقه آزاد کیش، امامان جمعه این جزیره ، مدیرعامل موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران و مدیران عامل  انجمن های صنفی و سندیکاهای منطقه آزاد حضور داشتند. 
 این نمایشگاه که دومین نمایشگاه مستقل کیش محسوب می شود با همکاری سازمان منطق آزاد کیش و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی برپا شده است .

 اولین نمایشگاه مستقل کتاب کیش آبانماه سال گذشته برگزار شد، 22 هزار نفر از این نمایشگاه دیدن و در مجموع حدود 800 میلیون تومان کتاب خریدند، همچنین بسته های کتاب به ارزش 40 میلیون تومان از سوی این نمایشگاه به مدارس کیش اهدا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =