۱۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۵
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83544351
۰ نفر

برچسب‌ها

طلاب حوزه‌های علمیه استان اردبیل افزایش یافت

اردبیل _ ایرنا _ مدیر حوزه‌های علمیه استان اردبیل از افزایش طلاب ورودی سال تحصیلی جدید نسبت به سال گذشته خبر داد.

حجت‌الاسلام مهدی نوروزی روز چهارشنبه در مراسم معارفه مدیر جدید حوزه علمیه جعفریه برادران خلخال افزود: به اهداف خود در بحث هدایت جوانان به تحصیل در مراکز آموزش دینی و افزایش تعداد حوزه‌های عملیه شهرستان‌های مختلف استان دست یافته‌ایم .

وی با اشاره به اینکه فراگیران این حوزه از بطن جامعه بوده و در آینده در سطوح مختلف علمی، دینی و مذهبی به عنوان هادیان مذهبی در خدمت احاد مختلف جامعه خواهند بود، بر لزوم افزایش کیفیت تدریس در حوزه‌های علمیه  استان تاکید کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه استان اردبیل با اشاره پیشرفت‌های قابل توجه علمی در کشور  اظهارداشت: در حالی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی‌ تنها یک دانشکده کشاورزی در اردبیل فعالیت می‌کرد  در ۴۰ سال عمر با برکت نظام اسلامی هم‌اکنون بیش از ۶۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های این استان در حال تحصیل هستند.

حجت‌الاسلام نوروزی با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی ماهر در خدمت جامعه نیاز جامعه امروز کشور است، افزود: روحانیون وطلاب حوزه‌های علمیه نقش مهمی در هدایت فرهنگی جامعه دارند.

او گفت: حوزه علمیه جعفریه خلخال یکی از حوزه‌های با قدمت و شناسنامه‌دار استان اردبیل بوده و در طول چندین دهه فعالیت خود خدمات شایانی را به جامعه این شهرستان ارائه کرده و علمای بسیاری در این حوزه تربیت یافته‌اند.

در این مراسم که همزمان با سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) و آغاز سالروز امامت حضرت امام زمان (عج) برگزار شد، با تقدیر از مدیر قبلی حوزه علمیه جعفریه خلخال حجت‌الاسلام رضا نظری به عنوان مسئول جدید این حوزه معرفی شد.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =