هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته با قرار گرفتن بر روی شاخص ۱۲۲ از نظر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون برای گروه‌های حساس (بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار و کودکان) ناسالم است.

به گزارش روز چهارشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در این مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون و منواکسید کربن به ترتیب بر روی شاخص عددی ۷۴ و ۳۵ قرار داشت.

بر این اساس، ایستگاه‌های دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴) با شاخص ۱۵۸، پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۱۵۷ و ایستگاه های پاسداران و سوهانک(منطقه یک) هر ۲ با شاخص ۱۵۶ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۴۱، میدان امام خمینی (شهرداری منطقه۱۲) و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۷۰ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =