وزیر خارجه مصر: برپایی کشور فلسطینی در منطقه، صلح برقرار می‌کند

تهران- ایرنا- «سامح شکری» وزیر خارجه مصر روز سه شنبه در دیدار با «جرد کوشنر» داماد و مشاور "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا در واشنگتن گفت: برپایی کشور فلسطینی منطقه را به ثبات و صلح سوق خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، شکری در این دیدار گفت: مصر از همه تلاش هایی که برای دستیابی به راه حل عادلانه و جامع مساله فلسطین انجام می شود، حمایت می کند.

وی افزود: قاهره از احیای روند صلح میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها در چارچوب قوانین بین المللی و بر پایه راه حل دو کشوری که نقش بسزایی در برقراری ثبات در منطقه خاورمیانه خواهد داشت، حمایت می کند.

وزیر خارجه مصر همچنین تلاش های انجام شده توسط کشورش برای از سرگیری روند آشتی احزاب فلسطینی و حفظ آرامش در نوار غزه را، برای کوشنر تشریح کرد.

شکری در گفت وگو با مشاور رئیس جمهوری آمریکا بر لزوم همکاری ها و رایزنی های مشترک با هدف تقویت صلح و ثبات در منطقه تأکید کرد.

وزیر خارجه مصر در حالی در دیدار با مشاور ترامپ بر لزوم برپایی کشور مستقل فلسطینی تأکید کرده که رئیس جمهوری آمریکا در حال زمینه سازی برای طرح صلح خاورمیانه خود موسوم به "معامله قرن" است که به گفته کارشناسان، این طرح برپایی کشور مستقل فلسطینی را نادیده گرفته است.

معامله قرن، طرح آمریکایی است که در آن بیت المقدس و بخش‌های اشغالی از کرانه باختری که شهرک‌ های صهیونیست نشین در آنها ساخته شده، به رژیم اشغالگر واگذار و بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمینی مادری شان کلاً منتفی خواهد شد.

این طرح همچنین شامل چشم‌پوشی فلسطینی‌ ها از حق بازگشت به سرزمین خود است که طبق قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت به رسمیت شناخته شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =