شکارچی متخلف در تالش با صدای شلیک لو رفت

آستارا - ایرنا - ماموران یگان حفاظت محیط زیست تالش، یک شکارچی متخلف را با پیگیری صدای شلیک سلاح وی ردیابی و دستگیر کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش روز چهارشنبه اظهار کرد: امروز ماموران پاسگاه محیط بانی جوکندان به محض شنیدن صدای شلیک از تالاب جوکندان، به سرعت در محل حضور یافته و شکارچی متخلف را که یک پرنده خوتکا شکار کرده بود، دستگیر کردند.

عارف شادکام ادامه داد: بلافاصله ادوات شکار وی ضبط و متخلف جهت سیر مراحل قانونی و دریافت ضرر و زیان وارده به محیط زیست، به مراجع قضایی معرفی شد.
وی با اشاره به صدور پروانه شکار در محدوده ها و روزهای تعیین شده برای شکارچیان، از صیادان و شکارچیان خواست وارد منطقه حفاظت شده لیسار و جوکندان نشوند.

وی گفت: منطقه حفاطت شده لیسار و جوکندان این شهرستان با جاذبه های زیست محیطی ارزشمند، ۳۲ هزار هکتار مساحت دارد و این اداره در صیانت از محدوده های تحت حفاظت، طبق قانون عمل می کند.

خوتکا پرنده ای با ۳۴ تا ۴۳ سانتیمتر طول و بال های سفید با رگه‌های سبز است و روی زمین در کنار آب شیرین لانه می‌سازد و منطقه زیست آن بسیار وسیع است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و اراضی جنگلی، کوهستانی و جلگه ای در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =