۱۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۲:۱۰
کد خبرنگار: 2969
کد خبر: 83544154
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

روسیه برحفظ استقلال لبنان تاکید کرد

مسکو - ایرنا - نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و شمال آفریقا در گفت‌وگو با مشاور رئیس جمهوری لبنان بر موضع این کشور مبنی بر حل‌وفصل بحران‌ داخلی کشورها بدور از مداخله خارجی یا پذیرش دخالت دیگر کشورها تاکید کرد.

براساس گزارش سه‌شنبه شب وزارت امور خارجه روسیه، «میخائیل بوگدانوف» در گفت‌وگو با «أمل ابوزید» ضمن بررسی آخرین تحولات لبنان، تاکید کرد: مسکو بر حاکمیت ملی و استقلال لبنان تاکید دارد و از اقدامات در راستای حفظ وحدت و ثبات در این کشور حمایت می‌کند.

وی افزود: روسیه بار دیگر تاکید می‌کند که خواستار حل‌وفصل مشکلات براساس برنامه‌های ملی توسط خود لبنانی‌هاست و راهکار رسیدن به این هدف را هم گفت‌وگوهای فراگیر با هدف رسیدن به صلح براساس اقدامات مدنی می‌داند.

نماینده پوتین اظهار داشت: ما با هر گونه مداخله خارجی در امور داخلی لبنان که با هدف رسیدن به منافع ژئوپلتیکی دنبال می‌شود، مخالفیم و چنین اقداماتی را تلاشی مصنوعی برای رفع مشکلات واقعی مردم لبنان می‌دانیم.

«سعد حریری» نخست وزیر لبنان روز سه‌شنبه استعفای خود را به "میشل عون" رئیس جمهوری این کشور تحویل داد.

استعفای حریری در سیزدهمین روز از تظاهرات اعتراض آمیز مردم لبنان روی داده است.

وی در حالی استعفا کرده است که «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان استعفای او و تغییر دولت را موجب سوق یافتن کشور به سمت نامعلوم دانسته و تاکید کرده در شرایط کنونی باید اصلاحات اقتصادی را هرچه سریعتر به اجرا در آورد تا بتوان اعتماد از دست رفته مردم به دولت را جلب کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =