دوره‌های آموزشی مصرف بهینه گاز در لرستان برگزار می شود

خرم‌آباد - ایرنا - سرپرست شرکت گاز لرستان گفت: دوره‌های آموزشی مصرف ایمن و بهینه گاز در سطح مدارس ابتدایی این استان برگزار می شود.

فیروز خدایی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: دانش آموزان می توانند نقش فعال و موثری در شکل گیری فرهنگ صحیح استفاده از گاز طبیعی در سطح جامعه داشته باشند.

وی اظهار داشت: اجرای طرح همیار گاز با هدف آموزش اصول ایمنی و فرهنگ سازی در راستای رعایت الگوی مصرف در بین خـانواده ها از طریق دانش آموزان و مربیان آموزشی اجرا می شود.

سرپرست شرکت گاز لرستان بیان کرد: افزایش آگاهی مشترکان گاز در زمینه مصرف ایمن و بهینه می تواند علاوه بر کاهش حوادث ناشی از مصرف گاز طبیعی موجب حفظ و صیانت از این سرمایه ملی شود.  

خدایی ادامه داد: این آموزش ها مشتمل بر آشنایی با شماره امداد ۱۹۴ برای تماس در مواقع ضروری، آشنایی با اقدامات ایمنی در هنگام انتشار بوی گاز در محیط منزل، آشنایی با نحوه صرفه جویی در مصرف گاز، آشنایی با اصول کلی ایمنی مصرف گاز و … است.

وی از همکاری مدیران و معلمین آموزش و پرورش استان قدردانی کرد و افزود: مصرف ایمن گاز موجب آرامش خانواده ها ومصرف بهینه انرژی باعث کمک به اقتصاد خانواده و کشور است.

در طرح همیار گاز سال جاری تاکید ویژه ای بر آموزش دانش آموازان مقطع ابتدایی مدارس روستاهای استان شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =