سرخس ظرفیت ایجاد گشایش‌های بزرگ در تعامل با همسایگان کشور را دارد

مشهد- ایرنا- دستیار و مشاور عالی رهبر معظم انقلاب گفت: جغرافیای اقتصادی منطقه سرخس این ظرفیت را دارد که زمینه گسترش صادرات، ایجاد تحولات عظیم و گشایش‌های بزرگ در منطقه را با تعامل و مبادلات بازرگانی با همسایگان شرقی در دوره تحریم فراهم آورد.

به گزارش روز سه‌شنبه پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی پس از بازدید از زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی سرخس در نشست هم اندیشی با موضوع بازشناسی ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و نقاط قوت منطقه با محوریت اقتصادی حضور یافت.
وی در این نشست با ابراز خرسندی و تقدیر از اقدامات آستان قدس رضوی در منطقه محروم سرخس گفت: امیدواریم با اولویت قراردادن اقتصاد درون زا و فعال سازی زیرساخت‌های اقتصادی و با کار و همت مضاعف بتوان از همه ظرفیت‌های این منطقه استفاده کرد.
این نشست با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان اقتصادی رضوی و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس و جمعی از مدیران و مسئولان منطقه برگزار شد.
منطقه ویژه اقتصادی سرخس به دلیل موقعیت جغرافیایی و راهبردی خود در کانون کشورهای عضو اکو قرار گرفته و به عنوان دروازه طلایی ورود به کشورهای آسیای میانه، چین، روسیه و پل ارتباطی بازارهای مهم تجاری آسیای مرکزی با کشورهای حوزه خلیج فارس، اروپا و کشورهای افغانستان و پاکستان شناخته می‌شود.
فعالیت این منطقه ویژه اقتصادی همزمان با افتتاح راه آهن مشهد - سرخس - تجن با حضور رهبران و نمایندگان بیش از ۱۰۰ کشور جهان در سال ۱۳۷۵ آغاز شد.
این منطقه در ۱۵۰ کیلومتری شرق مشهد و ۱۵ کیلومتری شهر سرخس، از شمال و شرق با کشور ترکمنستان هم مرز است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha