۱۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۴
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 83543845
۰ نفر

برچسب‌ها

سیل به راه‌های شرق مازندران ۶۰ میلیارد ریال خسارت زد

ساری-ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: سیل ۱۱ ابان‌ماه در شرق این استان به راه‌ها و ابنیه فنی این منطقه از مازندران ۶۰ میلیارد ریال خسارت وارد کرد.

به گزارش عصر روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان مازندران ،عباسعلی نجفی  افزود  بدلیل بارش شدید باران و رانش زمین،آب بردگی درمسیرها ، خسارات به زیرساخت‌های محور مواصلاتی وارد شده است .

وی طول راههای آسیب دیده  را در ۲۰ نقطه از  راه های صلی و فرعی و روستایی در شهرستان های بهشهر و گلوگاه در شرق مازندران به مساحت حدود ۱۵ کیلومتر اعلام کرده است.
نجفی خاطرنشان کرد: باران شدید باران و ورود گل و لای به سطح جاده باعث مسدود شدن موقتی محور اصلی بهشهر به گلوگاه شد که با حضور به موقع راهداران و ارسال تجهیزات راهداری این محور در کمترین زمان بازگشایی و تردد نیز در آن برقرار شد.
به گفته  مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای مازندران در حال حاضر عوامل راهداری به طور شبانه روزی با استفاده از۲۰دستگاه ماشین آلات راهداری سبک،نیمه سنگین و سنگین برای خدمات رسانی به مردم در محورها  استقرار دارند.
سیل فروردین ماه سال جاری و اواخر اسفند ۹۷ نیز به حدود ۲ هزار کیلومتر از راههای استان مازندران پنج هزار میلیارد ریال خسارت وارد کرد که براساس آخرین گزارش صرفا ۶۰۰ میلیاردریال اعتبار برای مرمت و بهسازی این راههای خسارت دیده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی اختصاص داده شد که ۱۱ درصد از میزان خسارت ها را پوشش می دهد.
مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر محور اصلی و فرعی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha