۱۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۳
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83543776
۰ نفر

برچسب‌ها

کمیته احیاء موقوفات در دانشگاه ها راه اندازی شود

رشت _ ایرنا _ مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان بر لزوم راه اندازی کمیته احیاء موقوفات در دانشگاه ها تاکید کرد.

 حجت الاسلام ستار علیزاده در همایش یاوران وقف در دانشگاه گیلان افزود: این کمیته بایستی با هدف احصاء موقوفات و رقبات در حوزه علوم دانشگاهی ، راه اندازی وقف های جدید به صورت مشارکتی با حضور خیرین و از داخل دانشگاه ها و خانواده ها و از بیرون دانشگاه با تولیت دانشگاه راه اندازی شود.

وی اظهار داشت: کمیته احیاء موقوفات در دانشگاه ها می تواند در ارائه راهکارهای علمی ، منطقی و هنری برای وقف های جدید برای دانشجویان در حوزه علوم مختلف ، تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف با استفاده از ظرفیت دانشگاه نقش افرینی کند. 

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با بیان این که راه اندازی مرکز مشاوره وقف و امور خیریه دانشگاه ها نیز ضرورت دارد، خاطر نشان کرد: در بعضی از دانشگاه ها  و برخی ادارات در شهرستان ها این کار اتفاق افتاده است.

وی با تاکید بر این که رابطه بین وقف و دانشگاه بایستی بازخوانی شود، اضافه کرد: دانشگاه ها و حوزه های علمیه بایستی همیار وقف باشند همانطوری که وقف در سال های گذشته همیار انها بوده و اکنون نیز این همیاری ادامه دارد.

حجت الاسلام علیزاده بیان داشت: دانشگاه ها ، مجامع علمی و حوزه های علمیه از طریق تبلیغ و تریج عملی وقف به نظام، حاکمیت و دولت کمک کنند.

وی وقف را نهاد مترقی، کارآمد، اثرگذار و حلال مشکلات عنوان و خاطر نشان کرد: وقف می تواند منبع مالی بسیار موثر برای حاکمیت جامعه در حوزه های مختلف در کنار منابع دیگر مانند مالیات و وقف باشد.

در این مراسم ٤٠ نفر از خیرین و واقفان تجلیل شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =