پرداخت مطالبات مراکز درمانی سبب ارائه خدمات بهینه به مردم می‌شود

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارزشمند بودن اقدام سازمان تامین اجتماعی مبنی بر پرداخت هفت ماه مطالبات مراکز طرف قرارداد در چهار ماه اخیر، گفت: پرداخت سریع و به روز مطالبات مراکز طرف قرارداد باعث می‌شود بیمه‌شدگان تامین اجتماعی خدمات بهینه و درخور شأنی دریافت کنند.

حسینعلی شهریاری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا، اظهار داشت: در مصوبه قانونی مجلس نیز به پرداخت ۶۰ درصد مطالبات از سوی سازمان های بیمه‌گر و پرداخت مابقی آن طی دو یا سه ماه آینده اشاره شده است.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین با پرداخت به موقع مطالبات، رضایتمندی بیمه شدگان ارتقا پیدا خواهد کرد.
شهریاری افزود: سازمان تامین اجتماعی در گذشته در پرداخت مطالبات به مراکز طرف قرارداد تاخیر زیادی داشت که منجر به عدم ارائه خدمات مناسب از سوی مراکز طرف قرارداد به بیمه شدگان این سازمان می شد.
وی ادامه داد: همچنین تاخیر در پرداخت ها موجب گرفتاری مشکلات مالی برای بیمارستان ها و مراکز درمانی طرف قرارداد می شد که در نهایت به ضرر بیمه شدگان بود.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ضمن اظهار امیدواری بر تداوم این روند گفت: اقدام مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد طی این مدت، بسیار شایسته است.

پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد توسط سازمان تامین اجتماعی موضوعی است که اسحاق جهانگیری معاون رئیس جمهوری هم در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت به آن اشاره کرد و گفت: به گفته مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در ۴ ماه به اندازه ۷ ماه مطالبات مراکز طرف قرارداد از سوی آنها پرداخت شده است. میزان پرداختی دولت به بخش درمان نیز باید سرعت بیشتری بگیرد.

جهانگیری خاطرنشان کرد: از سوی دولت اعلام می کنم که بخش سلامت به عنوان مهمترین دغدغه زندگی مردم قرار نیست از اولویت خارج شود و اطمینان می دهیم که همچنان مساله سلامت دغدغه اصلی است و دولت به دنبال این است که طرح تحول را با اصلاحاتی که صورت گرفته، به خوبی پیش ببرد و همچنین منابع بیمه سلامت نیز باید تامین شود تا آنها بتوانند مطالبات مراکز طرف قرارداد خود را پرداخت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =