اقتصاد مقاومتی راهبردی مناسب در برابر پدافند غیرعامل است

یزد – ایرنا - فرماندار بهاباد اقتصاد مقاومتی را راهبردی مناسب در جنگ اقتصادی دانست و گفت: فلسفه مدیریت پدافند غیرعامل این است، از روش‌های اقتصادی در شرایط تحریم استفاده شود تا بتوانیم در برابر انواع این مقوله مقاومت و ایستادگی کنیم.

محمدمهدی خانی زاده بهابادی روز سه شنبه در صبحگاه مشترک نیروهای انتظامی ، اورژانس ۱۱۵  و آتش نشانی این شهرستان ، افزود: اگر به اصول پدافند غیرعامل توجه  و آن را  انجام دهیم در سایر زمینه ها که دشمنان شکست خوردند ،نمی توانند جنگ نظامی علیه ایران راه اندازی کنند، باید بتوانیم در جنگ اقتصادی با کمک اقتصاد مقاومتی در میدان نبرد پیروز شویم.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی یادآور شد: پدافند غیرعامل شامل اصولی است که در زمان جنگ و صلح به کار گرفته می شود تا خسارت ها به حداقل برسد.

خانی زاده بهابادی با بیان اینکه مخاطره طبیعی همواره ما را تهدید می کند، جهت تحقق اهداف پدافند غیرعامل و برای استفاده بهتر و بیشتر، بر ضرورت آگاهی بخشی و مشارکت مردم در این مورد تأکید کرد.

وی افزود: هر کشوری که پدافند غیرعامل را به بهترین نحو اجرا کند در تمامی عرصه ها کمترین آسیب را می بیند و این اصول در طول تاریخ  به خوبی نشان داده شده است.

فرماندار بهاباد با تأکید بر اینکه باید تأسیسات شهرستان را با انجام اقداماتی، صورت پدافندی داشته باشند گفت: اگر دشمن حمله کرد خسارت ها به حداقل برسد ،لازمه کار این است همه مردم و مدیران پدافند غیرعامل را جدی بگیرند.

خانی زاده گفت: دشمن با فشار حداکثری در حوزه سیاسی، اقتصادی، امنیتی، سایبری و نظامی تلاش کرده به ما ضربه بزند اما در مقابل این تهدیدها تاکنون نتوانسته است کاری را انجام دهد.

به گزارش ایرنا ، آیین صبحگاه مشترک یادشده به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در ستاد فرماندهی منطقه انتظامی بهاباد برگزار شد.

مرکز شهرستان ۲۰ هزارنفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قراردارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =