رونمایی از کتاب‌های نظام موضوعات پدافند غیرعامل دانشگاه آزاد

تهران-ایرنا- مجموعه کتاب های نظام موضوعات پدافند غیرعامل واحد تهران شمال با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد.

به گزارش دانشگاه آزاد،  در مراسم بزرگداشت پدافند غیرعامل که امروز- سه شنبه - با حضور محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل و جمعی از مسئولان کشوری در مرکز همایش های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، مجموعه کتاب های نظام موضوعات پدافند غیرعامل برای عموم که توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال منتشر شده است رونمایی شد.

دانشگاه آزاد واحد تهران شمال در قالب طرح پژوهش اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای (پایش) اقدام به تدوین نظام موضوعات پدافند غیرعامل کرده است که در مراسم بزرگداشت پدافند غیرعامل، از سه جلد از کتاب های این حوزه رونمایی شد.

این کتاب ها در حوزه «علوم و فناوری زیستی»، «فرهنگی، اجتماعی» و «اقتصاد و مدیریت» به چاپ رسیده است.

در این کتاب ها به موضوعاتی ازجمله تهدیدات، مصون‌سازی، حفاظت، کاهش آسیب‌پذیری و... در حوزه پدافند غیرعامل پرداخته شده است.

پس از انتخاب واحد تهران شمال در راستای ورود جدی به موضوع پدافند غیرعامل، ۱۰ کارگروه علمی ازجمله کارگروه فرهنگی، اجتماعی؛ کارگروه علوم شناختی و روانشناسی؛ کارگروه فضای سایبر و مجازی؛ کارگروه پرتویی، شیمیایی و نانوفناوری؛ کارگروه اقتصاد و مدیریت؛ کارگروه علوم زیستی؛ کارگروه کالبدی؛ کارگروه حقوق، روابط بین‌الملل و علوم سیاسی؛ کارگروه مدیریت و ارزیابی ریسک و کارگروه آینده‌پژوهی و آینده‌نگاری تشکیل داد تا از حاصل فعالیت‌ها و بررسی‌های این گروه‌ها، خروجی‌های مفیدی برای ارائه نظام موضوعات در این رشته فراهم کند.

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل در این مراسم به پاس همکاری های علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد با این سازمان، از طهرانچی تقدیر کرد.

دانشگاه آزاد در حوزه پژوهش و تحقیقات در راستای حل چالش ها و مسائل کشور، سلسله نظام موضوعات و قطب‌های علمی برای واحدهای دانشگاهی در نظر گرفته است که واحد تهران شمال به عنوان مسئول نظام موضوعات در حوزه پدافند غیرعامل انتخاب شد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در یک سال گذشته تحقیقات و تألیفات مهم و بسیاری در حوزه پدافند غیرعامل داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =